Главная > Рішення > Сонячні електростанції > Комерційні СЕС > Гібридна СЕС потужністю 265кВт для птахофабрик з компенсацією власного споживання

Гібридна СЕС потужністю 265кВт для птахофабрик з компенсацією власного споживання

Багато промислових підприємств мають велике споживання енергоресурсів, стикаючись зі скасуванням пільг і підвищенням тарифів, приймають рішення інвестувати в установку власної сонячної електростанції для генерації електроенергії. У порівнянні з іншими генеруючими установками, сонячна електростанція для компенсації (зниження) власного споживання є найбільш ефективною і економічно вигідною моделлю реалізації.

Застосування гібридних сонячних електростанцій особливо ефективно для птахофабрик, оскільки тут важливу роль відіграє забезпечення стабільного, а головне безперебійного електроживлення.
Багато хто, напевно, звернули увагу на випадок загибелі 600 000 курей на одній з птахофабрик в Україні . Припинення енергопостачання підприємства із зовнішнього мережі призвело до мільйонних збитків, так як системи вентиляції на кілька годин залишилися без харчування.

Наше комплексне рішення це сучасна – смарт система управління споживанням енергоресурсів з інтегрованою гібридної сонячною електростанцією, потужністю 265 кВт., Для компенсації власного споживання.

Грунтуючись на Європейський досвід реалізації аналогічних проектів звертаємо вашу увагу на те, що економічний ефект можливий наступний:

 • Гібридна сонячна електростанція компенсує не більше 70% річного споживання електроенергії (в залежності від ємності АКБ, кількості ФЕМ).
  Смарт система контролю і управління споживанням енергоресурсів до 15% річного споживання електроенергії.
 1. Облік і управління споживання ел. енергії по кожному вузлу або механізму (онлайн моніторинг)
 2. Контроль якості енергопостачання (7 основних параметрів)
 3. Управління графіком споживання (зміщення графіка роботи вузлів на денний період зі збільшенням споживання енергії від СЕС)
 4. Компенсація пікових навантажень за рахунок накопичення енергії в АКБ
 5. Управління споживання енергії СЕС в пік генерації з включенням енергоємних навантажень (холодильні камери, системи ГВП і тд)
 6. Автоматизація та створення завдань для профілактичного обслуговування обладнання за рахунок аналізу споживання вузлів і механізмів з аналітикою аномального споживання енергії.
 7. Автоматичний контроль і захист від виходу з ладу для важливих вузлів, ліній, механізмів за рахунок установки додаткових датчиків (до 1000 датчиків температури, тиску, шуму, вібрації і тд)
 8. Оптимізація і аналітика споживання енергоресурсів за допомогою хмарної платформи Energy Brain
 9. Успішний світовий досвід експлуатації більше 25 років на підприємствах Світових Брендів.

Використовуючи вбудований аналізатор мережі, система аналізує всі енергоємні навантаження, з формуванням графіка за добу споживання, тим самим досягаючи компенсації денного споживання підприємства за рахунок сонячної генерації і оптимізуючи його режими споживання з метою зміщення по можливості графіків роботи (енергоємних і інертних) навантажень на денний час доби (бойлери , холодильники і т.д.), максимально використовуючи генерується енергію від СЕС.

Гібридна промислова СЕС працює за наступним алгоритмом – в першу чергу промисловий об’єкт буде споживати енергію від сонячних батарей, якщо в якийсь момент її (власної генерації) буде не вистачати для компенсації споживання підприємства, то «добиратися» відсутній обсяг енергії буде за рахунок накопиченої енергії в блоці акумуляторів, в разі нестачі енергії в блоці акумуляторів, система відновить споживання із зовнішньої мережі. Якщо власне споживання підприємства буде «нульовим», наприклад, у вихідний день – система максимально зарядить АКБ і вимкне інвертор і не дозволить віддавати зайву генерацію в зовнішню мережу.

Купити або замовити розрахунок гібридної промислової сонячної електростанції, ви можете зв’язавшись з фахівцями нашої компанії по тел. +38 067 512 5757 або відправити заявку на пошту office@energystorage.com.ua.

Переваги гібридних сонячних станцій для компенсації власного споживання

• Покращення якості власного енергопостачання. У денний час, що отримується від масиву фотоелектричних модулів (ФЕМ), енергія використовується для оптимізації власного споживання. Надлишкова енергія накопичується в акумуляторних батареях і витрачається в темний час доби. Використовуючи накопичену енергію, можна довести показник власного споживання до 90% денного споживання.
• «Зрізання» піків споживання енергії. Задавши час і ступінь заряду і розряду акумуляторних батареї, їх можливо заряджати електроенергією, виробленою в поза піковий період (в обід наприклад), а потім використовувати цю накопичену енергію для живлення споживачів в піковий період.
• Резервне енергопостачання для критичних навантажень . Підключення до висновків резервного живлення споживачі наприклад: сервери, котли, холодильні установки та інші критично важливі для підприємства системи будуть отримувати першочергове енергопостачання навіть після зникнення напруги в енергомережі. Система здатна автоматично переходити в режим резервного живлення за 10 мілісекунд.

• Короткочасне збільшення потужності електроустановки за рахунок компенсації сплесків споживання (пускові струми електромоторів і тд) Також зменшення рахунків на оплату за реактивну енергію, за рахунок встановленої виробником функції компенсації в інверторному обладнання.

Звертаємо Вашу увагу на наведені нижче графіки генерації двох різних типів сонячних електростанцій для оцінки ефективності їх застосування та економічної доцільності.

Графік роботи гібридної СЕС

Аналізуючи графік генерації гібридної сонячної електростанції можна зробити висновки:

За графіком видно, що максимальна ефективність роботи гібридної СЕС, враховуючи компенсацію споживання енергії підприємством, відбувається в денний час доби.
Можливість одночасної роботи в двох паралельних режимах роботи СЕС, а саме компенсації споживання підприємства за рахунок генерації від масиву сонячних батарей і накопичення надлишків генерації енергії в АКБ, це дозволяє швидко реагувати на піки споживання оскільки видача накопиченої енергії з АКБ так само зменшення залежності від сонячної активності (похмурі і вечірні години) і можливість зміщувати графік компенсації споживання в нічний час (за рахунок видачі обсягів накопиченої енергії днем). Сумарно за рік, при роботі з гібридною СЕС, можлива компенсація обсягів річного споживання електроенергії не більше 70%.

Це варіант реалізації найбільш ефективний для підприємств, що працюють цілодобово.

 

Пропонуємо вам як приклад розглянути один з варіантів гібридної СЕС для компенсації власного споживання, потужність 265 кВт,

Блок-схема системи

 

 

Рекомендоване обладнання

 

Фотоелектричний модуль Longi Solar LR4-HPH-445M mono PERC

Компанія Longi – це один з провідних виробників сонячних фотомодулів у всьому світі. Висока якість продукції затверджено численними міжнародними сертифікатами відповідності (TUV SUD, CE, CSA). Фотомодулі виготовлені з монокристалічного кремнію, який відрізняється високим показником ККД і має 9 токос’емних шин (9 Multi Busbar) забезпечують більш високу ефективність. Підвищене вироблення енергії і скорочення втрати енергії викликані затінюванням між рядами завдяки технології half-cut cell використання осередків з половинним розрізом. Застосування осередків з декількома збірними шинами призводить до більш ефективного токос’йома робочої напруги, що призводить до підвищення ККД.

 

Максимальна потужність, W                         445

Напруга холостого ходу, V                             49.1

Струм короткого замикання, A                    11.53

ККД модуля%                                                     20,5

Тип модуля                                                         Монокристалл, Half-Cell

Розміри, мм                                                        2094 × 1038 × 35

Вага, кг                                                                 23,5

 

 

 

Гібридний промисловий інвертор ATESS HPS 150 кВт

Промисловий гібридний інвертор шафового типу Atess HPS 150 – це інноваційне инверторное обладнання для комерційних і промислових гібридних сонячних електростанцій, (АС) потужність HPS до 150 кВт (DС) по фотомодуля до 200кВт. Система накопичення енергії (BESS) потужністю 218кВт / год. Виробником передбачена можливість режиму паралельної роботи (не більше чотирьох штук) в групі з інверторів Atess HPS 150, зі збільшенням загальної потужності системи до 2.5 МВт. Гнучка конфігурація системи дозволяє максимально ефективно використовувати сонячну генерацію і забезпечити безперебійне енергопостачання споживачів, тим самим мінімізуючи споживання від мережі змінного струму з можливістю одночасного накопичення надлишків енергії, що генерується СЕС в АКБ.

 • Поєднує в собі функціонал роботи в режимі гібридного і мережевого інвертора;
 • Оснащений функціями контролю режимів заряду батарей, байпас кабінету, джерела безперебійного живлення, MPPT контролера;
 • Програмовані режим роботи з гнучким налаштуванням пріоритетів використання сонячної енергії та режимів заряду / розряду АКБ;
 • Сенсорний екран LCD для більш зручного настроювання і обслуговування;
 • Підтримка дистанційного керування DG;
 • Загальні розміри 1400 * 1900 * 800 мм;
  вага 1250 кг;
 • Гарантія 5 років.

 

 

 

Блок акумуляторів

 

Система накопичення енергії Atess модульного типу представлена ​​виробником в двох варіантах виконання з можливістю установки зовні і всередині будівель.
Виробник встановлює в модулі системи акумуляторні батареї Li ion типу загальною ємністю до 120кВт / годин. Встановлена ​​система BMS контролює ряд основних робочих параметрів режимів АКБ а саме: контроль температурних режимів, щоб уникнути режиму температурного розгону і запобігання самозаймання осередків АКБ (з можливістю балансування протікають струмів і оперативного відключення) в кожному модулі індивідуально. Контроль і передача даних про ступінь і струму основних режимів заряду і розряду осередків АКБ.

 

 

Номінальна ємність, kWh                    100

Циклічність акумулятора                    6000

Тип батареї                                               Li-Ion

Розміри, мм                                             800/2150 / 1300

Вага, кг                                                       ≤1500

Онлайн моніторинг і балансування генерації СЕС

У гібридних сонячних електростанціях з застосовуються спеціальні аналізатори мережі аналізують споживання підприємства по кожній з фаз і обмежують вихідну потужність генерації СЕС, для того що б не було перетоків надлишків енергії в мережу. Оскільки промислова гібридна СЕС підключається в лінію (в розрив) тим самим усуваючи вплив неякісних зовнішніх мереж (перекоси і пропажа фаз і т. Д.), Автоматично перемикаючись на споживання енергії від АКБ і сонячних батарей. Ще одним додатковим перевагою застосування гібридної сонячної електростанції є наявність режиму компенсації негативної реактивної енергії, присутніх в технологічних режимах роботи промислових електроустановок (потужні ел. Мотори і т. Д.).

На сайті виробника Atess ви можете вивчити онлайн систему моніторингу на прикладі одного з реалізованих об’єктів.

 

Система здійснює збір і аналіз даних (генерація, споживання, і т. Д.) В режимі реального часу і передає їх на хмарний сервіс моніторингу даних. Автоматично регулює вихідну реактивну потужність, коефіцієнт потужності і інші параметри сонячної електростанції, обмежує вихід змінного струму в мережі, що дозволяє розподіляти системні ресурси більш ефективно.

 

 

 

 

Розрахункова генерація СЕС 311,31 мВт / в рік

Економічний ефект від впровадження СЕС становитиме 1 151 800. в рік при тарифі на ел. енергію 3.7 грн / кВт.

Результати роботи системи змодельовані відповідно до міжнародних баз даних ліцензійного ПЗ PV SIST radiation databases

 

                                                                           

 

Техніко-економічне обґрунтування проекту

                                            1.  Генерація Кіл-ть,
kВт·г
Ціна за 1 кВт·г ,грн.               Итого, грн
   1.1 Річний обсяг електроенергії, що виробляється СЕС 311 310 2,85 1 151 800
   1.2 Річний обсяг спожитої електроенергії підприємства на власні потреби (за даними з системи АСКУЕ)

 

                    2. Час роботи в автономному режимі Одиниці
вимірювання
Значення
2.1 При навантаженні 15 кВт день (ніч) година 18  (13.2)
2.2 При навантаженні 25 кВт день (ніч) година 13   (8)
2.3 При навантаженні 40 кВт день (ніч) година  10  (5)

 

Лізинг обладнання

Оскільки закупівля основного обладнання займає до 70% фінансових витрат на будівництво СЕС, для Вас надається можливість придбати його в лізинг. Подібні угоди зараз досить популярні і не поступаються формам звичайного кредитування. Ви можете скоротити розмір початкових інвестицій в будівництво СЕС більш ніж в 2 рази.
Лізинг дозволяє експлуатувати обладнання протягом визначеного договором періоду часу, за цей час підприємство виплачує лізинг за рахунок зменшення рахунків на ел. енергію. Сам об’єкт лізингу стає заставним майном до закінчення виплати його вартості лізингу.
Ставка придбання обладнання в лізинг становить близько 10-12% річних в євро.
Серед головних переваг лізингу можна виділити те, що придбане обладнання буде застраховано, клієнт істотно заощаджує первинних капіталовкладень і збільшує рентабельність власного бізнесу.
сьогодні послуга лізингу обладнання вважається найбільш оптимальним і вигідним фінансовим рішенням для розвитку і просування Вашого бізнесу.

Компанія «Еко Про +» пропонує співпрацю тим клієнтам, для яких в пріоритеті – оптимальне використання фінансових коштів, розвиток власних промислових підприємств.

 

Для отримання детальної інформації звертайтеся до фахівців нашої компанії, так само ви можете заповнити форму зворотного зв’язку.

Заповніть форму для отримання комерційної пропозиції