Главная > Рішення > Сонячні електростанції > Комерційні СЕС > Гібридна СЕС потужністю 265кВт для птахофабрик з компенсацією власного споживання

Гібридна СЕС потужністю 265кВт для птахофабрик з компенсацією власного споживання

” Еко Про плюс” пропонує Вам розглянути технічні характеристики гібридної промислової сонячної електростанції потужністю 265 кВт, яку Ви можете замовити і купити в нашої компанії.

Багато промислових підприємств мають велике споживання енергоресурсів, стикаючись зі скасуванням пільг і підвищенням тарифів, приймають рішення інвестувати у власну генерацію електроенергії. Поряд з іншими енергоефективними заходами установка СЕС для заміщення (зниження) власного споживання є найбільш ефективною. Це дозволить не тільки істотно знизити рахунки за електроенергію, але і стане хорошим доповненням у вигляді системи безперебійного живлення підприємства.

Застосування таких систем особливо ефективно для птахофабрик, оскільки тут особливу роль відіграє забезпечення стабільного, а головне безперебійного електроживлення. Багато напевно звернули увагу на випадок загибелі 600 000 курей на одній з птахофабрик, перебій з енергонабженіем відключив на кілька годин систему вентиляції підприємства, що призвело до багатомільйонних збитків. Гібридна СЕС буде працювати за наступним алгоритмом – в першу чергу промисловий об’єкт буде брати енергію від сонячних панелей, якщо в якийсь момент її (власної генерації) буде не вистачати, то «добиратися» відсутня енергія буде з блоку акумуляторів, в разі нестачі ємності акумуляторів відновиться живлення із загальної мережі. Якщо власне споживання підприємства буде «нульовим», наприклад, у вихідний день – встановлений аналізатор мережі вимкне інвертор і не дозволить віддавати генерацію в зовнішню мережу.

Переваги гібридних сонячних станцій для компенсації власного споживання

• Покращення якості власного енергопостачання. В денний час, отриманна від масиву фотоелектричних модулів (ФЕМ), енергія використовується для оптимізації власного споживання. Надлишкова енергія накопичується в акумуляторних батареях і витрачається в темний час доби. Використовуючи накопичену енергію, можна довести показник власного споживання до 95%.
• «Зрізання» піків споживаної потужності. Задавши час заряду і розряду, акумуляторні батареї можна заряджати електроенергією, вироблену в поза піковий період, а потім використовувати цю енергію для живлення споживачів в піковий період, якщо це дозволено нормативами експлуатації енергомережі.
•  Акумульована резервна енергія для важливих споживачів. Підключенні до висновків резервного живлення споживачі, наприклад: холодильні установки та інші критично важливі системи будуть отримувати першочергове енергопостачання навіть після зникнення напруги в енергомережі. Система здатна автоматично переходити в режим резервного живлення за 10 мілісекунд.
• Короткочасне збільшення потужності електроустановки за рахунок компенсації сплесків споживання (пускові струми електромоторів і тд). Також зменшення рахунків на оплату за актив / реактив, за рахунок встановленої виробником инверторного обладнання системи компенсації.

 

Звертаємо Вашу увагу на наведені нижче графіки генерації двох різних типів сонячних електростанцій для оцінки ефективності їх застосування та економічної доцільності.

Графік роботи гібридної СЕС

Аналізуючи графік генерації гібридної сонячної електростанції можна зробити висновки:

За графіком видно, що максимальна ефективність роботи гібридної СЕС, враховуючи споживання підприємства, відбувається в денний час доби.
Можливість одночасної роботи в двох паралельних режимах СЕС, а саме компенсації споживання підприємства за рахунок генерації від масиву фем і накопичення надлишків енергії в АКБ, це дає змогу швидко реагувати на піки споживання оскільки видачі накопиченої енергії з АКБ так само зменшення Залежно від активності сонячної генерації і можливість зміщувати графік компенсації споживання в нічний час (за рахунок обсягів накопиченої енергії днем). Сумарно за рік, при роботі з гібридною СЕС, можлива компенсація обсягів річного споживання електроенергії не більше 70%.

Це варіант реалізації ефективний для підприємств, що працюють цілодобово.

 

Пропонуємо вам як приклад розглянути один з спроектованих нами об’єктів СЕС для компенсації власного споживання, сумарна потужність 265 кВт з монтажем 595 фотоелектричних модулів для встановлення ФЕМ, необхідна площа покрівлі 1420 кв. м.

Блок-схема системи

Рекомендоване обладнання

Фотоелектричний модуль Longi Solar LR4-HPH-445M mono PERC

Компанія Longi – це один з провідних виробників сонячних фотомодулів у всьому світі. Висока якість продукції затверджено численними міжнародними сертифікатами відповідності (TUV SUD, CE, CSA) .Фотомодулі виготовлені з монокристалічного кремнію, який відрізняється високим показником ККД і має 9 токос’емноє шин (9 Multi Busbar) забезпечують більш високу ефективність. Підвищене вироблення енергії і скорочення втрати енергії викликані затінюванням між рядами завдяки технології half-cut cell використання осередків з половинним розрізом. Застосування осередків з декількома збірними шинами призводить до більш рівномірним навантаженням для запобігання напруги, що призводить до підвищення продуктивності навіть в разі невеликого розтріскування.

Максимальна потужність, W              445

Напруга холостого ходу, V                   49.1

Струм короткого замикання, A          11.53

ККД модуля%                                           20,5

Тип модуля                                               Монокристалл, Half-Cell

Розміри, мм                                              2094 × 1038 × 35

Вага, кг                                                       23,5

 

 

 

Гібридний промисловий інвертор 150 кВт

Промисловий гібридний інвертор шафового типу Atess HPS 150 – це інноваційне інверторне обладнання для комерційних і промислових гібридних сонячних електростанцій, (АС) потужність HPS до 150 кВт (DС) по фотомодулях до 200кВт. (ESS) потужністю 218кВт / год. Виробником передбачена можливість режиму паралельної роботи (не більше чотирьох штук) в групі з інверторів Atess HPS 150, зі збільшенням загальної потужності системи до 2.5 МВт. Гнучка конфігурація системи дозволяє максимально ефективно використовувати сонячну генерацію і забезпечувати безперервне та економічне енергопостачання, тим самим мінімізуючи споживання від мережі змінного струму з можливістю одночасного накопичення обсягів енергії в АКБ.

 

  • Поєднує в собі функціонал гібридного і мережевого інвертора 150кВт.;
  • оснащений функціями контролю заряду батарей, байпас кабінету, джерела безперебійного живлення, MPPT контролера;
  • Програмований режим роботи;
  • Сенсорний екран LCD для більш зручного настроювання і обслуговування;
  • Підтримує дистанційне керування DG;
  • Загальні розміри 1400 * 1900 *800 мм.;
  • Вага 1250 кг;
  • Гарантія 5 років.

Блок акумуляторів

 

Система накопичення енергії Atess модульного типу представлена ​​виробником в двох варіантах виконання з можливістю установки зовні і всередині будівель.
Виробник встановлює в модулі системи акумуляторні батареї Li ion типу загальною ємністю до 120кВт / годин. Встановлена ​​система BMS контролює ряд основних робочих параметрів режимів АКБ а саме: контроль температурних режимів, щоб уникнути режиму температурного розгону і запобігання самозаймання осередків АКБ (з можливістю балансування протікають струмів і оперативного відключення) в кожному модулі індивідуально. Контроль і передачу даних ступеня і струмів основних режимів заряду і розряду осередків АКБ.

 

Номинальна ємність, kWh          100

Цикличність акумулятора          6000

Тип батареї                                       Li-Ion

Розміри, мм                                      800/2150/1300

Вага, кг                                               ≤1500

 

Система моніторингу та балансування генерації СЕС

В сонячних електростанціях з обмеженням потужності застосовуються спеціальні смарт логгер аналізуючий споживання підприємства по кожній з фаз і обмежуючий вихідну потужність генерації СЕС, для того що б не було перетоків надлишків енергії в мережу. Ще одним додатковою перевагою застосування сонячної електростанції є наявність режиму компенсації складових енергії актив і реактив, присутніх в технологічних режимах роботи промислових електроустановок.

На сайті виробника Atess ви можете побачити онлайн роботу системи моніторингу на прикладі одного з реалізованих об’єктів.

Інтелектуальний контролер енергії здійснює збір та аналіз даних в режимі реального часу і передає їх на моніторинг даних. Автоматично регулює вихідну активну потужність, коефіцієнт потужності і інші параметри сонячної електростанції, обмежує вихід змінного струму в мережі, що дозволяє розподіляти системні ресурси більш ефективно.

 

 

 

 

 

Розрахункова генерація СЕС 311,31 мВт / в рік

Економічний ефект від впровадження СЕС складе 887: 230 грн. в рік при тарифі на ел. енергію 2,85 грн / кВт.

 

Результати роботи системи змодельовані відповідно до міжнародних баз даних ліцензійного ПЗ PV SIST radiation databases.

                                                                     

 

Техніко-економичне обгрунтування проекта

                                            1.  Генерація Кіль-ть,
kВт·год
Ціна за 1 кВт·год ,рік.               Итого, грн
   1.1 Річний обсяг електроенергії, що виробляється СЕС 311310 2,85 887 230
   1.2 Річний обсяг спожитої електроенергії підприємства на власні потреби (за даними сис-ми АСКУЕ)

 

                    2. Час роботи в автономному режимі за відсутності мережі Одиниці вимірювання Значення
2.1 При навантаженні 15 кВт год 13.2
2.2 При навантаженні 25 кВт год 8
2.3 При навантаженні 40 кВт год 5

 

Лізинг обладнання

Оскільки закупівля основного обладнання займає до 70% фінансових витрат на будівництво СЕС, для Вас надається можливість придбати його в лізинг. Подібні угоди зараз досить популярні і не поступаються формам звичайного кредитування. Ви можете скоротити розмір початкових інвестицій в будівництво СЕС більш ніж в 2 рази.
Лізинг дозволяє експлуатувати обладнання протягом визначеного договором періоду часу, за цей час підприємство виплачує лізинг за рахунок зменшення рахунків на ел. енергію. Сам об’єкт лізингу стає заставним майном до закінчення виплати його вартості лізингу.

Ставка придбання обладнання в лізинг становить близько 10-12% річних в євро.
Серед головних переваг лізингу можна виділити те, що придбане обладнання буде застраховано, клієнт істотно заощаджує первинних капіталовкладень і збільшує рентабельність власного бізнесу.
Сьогодні послуга лізингу обладнання вважається найбільш оптимальним і вигідним фінансовим рішенням для розвитку і просування Вашого бізнесу.

Компанія «Еко Про +» пропонує співпрацю тим клієнтам, для яких в пріоритеті – оптимальне використання фінансових коштів, розвиток власних промислових підприємств.

 

Для отримання детальної інформації звертайтеся до фахівців нашої компанії, так само ви можете заповнити форму зворотного зв’язку.