Главная > Новини > BayWa r.e., Ampt та Fraunhofer завершили "перший в Європі" проєкт гібридної сонячної станції в Німеччині

BayWa r.e., Ampt та Fraunhofer завершили "перший в Європі" проєкт гібридної сонячної станції в Німеччині

Компанії BayWa r.e., Ampt і Fraunhofer завершили проект мікромережі, що поєднує сонячні фотоелектричні панелі, вітер і проточну батарею ємністю 10 МВт-год у Німеччині.

Про завершення проекту оголосили 27 лютого розробник відновлюваної енергетики та незалежний виробник електроенергії (IPP) Baywa, постачальник технологій перетворення енергії Ampt та науково-дослідний інститут Fraunhofer. Проект розташований на території Інституту хімічної технології (ІХТ) Фраунгофера в місті Пфінцталь, на південному заході Німеччини.

До існуючої вітрової турбіни потужністю 2 МВт було додано сонячну фотоелектричну батарею потужністю 690 кВт, яка була з’єднана з вітровою турбіною потужністю 2 МВт, що означає, що вони працюють від одного інвертора за допомогою оптимізаторів струн від Ampt. Компанії стверджують, що така комбінація сонячних фотоелектричних установок, вітру та накопичувачів є унікальною в Європі, і що проект допоможе кампусу Fraunhofer ICT досягти кліматичної нейтральності.

Проточна батарея на 10 МВт-год, яка завершує тріо технологій, також була вже введена в експлуатацію, хоча в оголошенні не було жодних додаткових подробиць про неї – ні про постачальника технології, ні про тип електроліту, що використовується.

Однак представник BayWa r.e. підтвердив що це та сама проточна батарея, яка була розгорнута в рамках демонстраційного проекту Fraunhofer “RedoxWind”, зображеного нижче.

Згідно зі сторінкою на веб-сайті Fraunhofer, опублікованій у 2019 році, в рамках проєкту RedoxWind було розгорнуто редокс-акумулятор з “кінцевою ємністю” 2 МВт/20 МВт-год, підключений безпосередньо до ланцюга постійного струму вітрової турбіни в кампусі Пфінцталя. Метою проекту було вивчення синергії та взаємозв’язку між вітроелектростанцією та системою зберігання енергії.

Однак, за словами представника BayWa, ємність проточної батареї в кінцевому підсумку склала лише 10 МВт-год.

Проект RedoxWind фінансувався державою з рівними частками від землі Баден-Вюртемберг та Федерального міністерства освіти і досліджень Німеччини (BMBF).

Постачальниками проточних акумуляторів у регіоні Німеччини, Австрії та Швейцарії (DACH) є австрійська компанія CellCube, що виробляє ванадієві редокс-акумулятори (VRFB), та німецька компанія CMBlu, що виробляє органічні проточні акумулятори.

Компанія Ampt заявила, що її струнні оптимізатори використовують технологію відстеження точки максимальної потужності (MPPT) для відновлення втрат енергії, спричинених напругою та технологіями, а також для зменшення втрат енергії, спричинених часткою від навколишніх будівель.

Андреа Гротцке, глобальний директор з енергетичних рішень BayWa r.e, прокоментував: “Спосіб, яким ми додали сонячну енергію до існуючої системи зберігання вітрової енергії та акумуляторних батарей, є унікальним, і, успішно завершивши цей проект, ми змогли ще більше вдосконалити наш власний досвід і можливості”.

Проточна батарея в компанії Fraunhoffer ICT в Німеччині Окислювально-відновлювальна проточна батарея “RedoxWind” в кампусі компанії Fraunhofer ICT в Пфінцталі, Німеччина. Зображення: Fraunhofer ICT.
Everdura вироблятиме новітній VRFB Invinity на Тайвані
Компанія Invinity Energy Systems, виробник VRFB, оголосила, що промислова група Everdura розпочне виробництво новітнього продукту Invinity, Mistral, на Тайвані.

Вони вже співпрацюють: у вересні 2022 року Everdura уклала угоду про замовлення на 15 МВт-год, яку рік потому оновила, включивши в неї Mistral, останнє покоління VRFB-продуктів Invinity.

Everdura вже є реселлером Invinity і тепер вироблятиме VRFB Mistral для виконання замовлень на 255 МВт-год протягом наступних трьох років. Everdura сплачуватиме Invinity роялті, що базуватиметься на суттєвому відсотку від продажної ціни проданої продукції Mistral.

Вона використовуватиме існуючий ланцюжок поставок Invinity і купуватиме стеки комірок безпосередньо у компанії, які й надалі вироблятимуться Invinity на її виробничих потужностях у Великій Британії та Канаді.

Надіслати заявку