Главная > Новини > Inlyte Energy залучає 8 мільйонів доларів США на розробку залізо-сольових акумуляторів для 4-10-годинного використання

Inlyte Energy залучає 8 мільйонів доларів США на розробку залізо-сольових акумуляторів для 4-10-годинного використання

Компанія Inlyte Energy завершила раунд початкового фінансування для розробки технології акумуляторів на основі заліза і солі, яка, за її словами, має високу ефективність, тривалий термін служби, “конкурентоспроможну” щільність енергії, відмінну безпеку і наднизьку вартість.

Каліфорнійська фірма залучила капітал від компанії At One Ventures, яка очолила раунд, а також від First Spark Ventures, Valo Ventures, TechEnergy Ventures, Climate Capital, Anglo American та інших інвесторів.

Компанія заявила, що її рішення використовує перевірену конструкцію раніше комерціалізованого натрій-метал-галогенідного акумулятора, а генеральний директор і засновник Inlyte д-р Антоніо Бакліг пояснив, як це рішення зробить крок на крок далі, ніж ця технологія в кінцевому підсумку.

“Звичайні натрій-метал-галогенідні батареї, виготовлені з нікелю та солі, були розроблені для електромобілів у 1980-х і 90-х роках, але так і не змогли знизити їхню вартість, – пояснив він.

“У Стенфорді я зрозумів, що оптимізувавши цю конструкцію для електромережі, а не для транспортних засобів, і використавши залізо замість нікелю, ми зможемо знизити вартість до неймовірно низького рівня. Недороге зберігання – це те, що дійсно зробить вітрову та сонячну енергію конкурентоспроможним комплексним рішенням у порівнянні з викопними видами палива не лише в Каліфорнії, але й в усьому світі”.

Компанія заявила, що залізні та сольові батареї можуть працювати в екстремальну спеку або холод, на відміну від літій-іонних, що робить їх добре придатними для місць з постійно зростаючими температурами.

Фірма націлена на ринок добових (денних) систем зберігання енергії з тривалістю зберігання 4-10 годин, для яких, як вона стверджує, її батареї забезпечать відмінний коефіцієнт корисної дії (ККД) в обидва боки. Для порівняння, у літій-іонних батарей цей показник перевищує 90%.

Минулого року Inlyte придбала компанію Beta Research Ltd, яка складається з основної команди вчених з Великобританії, які 40 років тому розробили технологію натрій-метал-галогенідних акумуляторів і довели її до комерційної готовності. Beta має власну виробничу лінію з 30 000 квадратних футів виробничих та випробувальних площ, що прискорює вихід Inlyte на ринок після завершення розробки.

“Досвід команди Beta Research та їхні потужності дають Inlyte значну перевагу в порівнянні з іншими стартапами в цій галузі. Їм не потрібно шукати пілотний завод, купувати обладнання або придумувати, як виробляти”, – сказала Лорі Менуд, партнер-засновник At One Ventures. “Здатність Inlyte конкурувати з літій-іонними батареями за терміном служби, ефективністю в обидва боки і, звичайно, початковою вартістю також дає їм значні можливості на ринку, який зараз вибухає”.

У повідомленні також йдеться про те, що залізо-сольові батареї не мають ризику загоряння.

Inlyte Energy планує створити виробничий завод у США, щоб скористатися стимулами, передбаченими Законом про зниження інфляції, включаючи пряму виплату 35 доларів США/кВт-год на виробництво акумуляторів та 10% надбавку до інвестиційного податкового кредиту для проектів з переробки та збуту, що передбачають використання вітчизняних комплектуючих.

Іншою відомою компанією, яка пропонує стаціонарні системи зберігання енергії з використанням технології залізо-сольових акумуляторів, є компанія ESS Inc., що виробляє проточні акумулятори.

Надіслати заявку