Главная > Новини > Smart Grid (розумні мережі) > Мікромережа робить віддалений австралійський острів менш залежним від ТЕЦ

Мікромережа робить віддалений австралійський острів менш залежним від ТЕЦ

До цього року острів Лорд-Хау повністю залежав від дизельної генерації електроенергії. Гібридна мікромережа, що працює на сонячних фотомодуля і підключена до електропостачання острова з квітня, тепер визнана успішною.

У краснохвостой тропічних птахів, що кружляють над островом Лорд-Хау біля східного узбережжя Австралії, з’явилася нова визначна пам’ятка, а на острові стало спокійніше, ніж було на протязі багатьох десятиліть, завдяки успішному переходу до гібридної системи зберігання енергії на сонячних модулях і акумуляторах, поставленої австралійською компанією Photon Energy Engineering, яка забезпечить не менше 67% електроенергії об’єкта Всесвітньої спадщини UNESCO і витіснить, наскільки це можливо, звичайно працює на дизельному паливі генерацію.

Цими вихідними щодня оновлюваний сумарний середньорічний показник електроенергії, що поставляється більш ніж 1,2 МВт сонячною батареєю і 3,712 МВт-год Tesla Powerpack, склав 74,35%.

Протягом останніх шести місяців мікросетей, інтегрована з існуючою дизельної генерацією і керована контролером Tesla Microgrid Controller, постачала електроенергією острівна співтовариство, яке налічує близько 350 постійних жителів, і його непрацюючі під час Covid-19 туристичні об’єкти, які зазвичай беруть 16 000 відвідувачів щороку.

Успішне функціонування було відзначено штаб-квартирою Photon Energy Group в Амстердамі в оголошенні, зробленому в п’ятницю.

“Досвід, отриманий нами в ході реалізації проекту, показує, що сонячна енергія і накопичувачі енергії не тільки знижують викиди та інші екологічні ризики, а й відіграють важливу роль у забезпеченні енергетичної безпеки, – сказав Майкл Гартнер, керуючий директор Photon Energy Australia і співзасновник Photon Energy Group.

У серпні голландський розробник назвав затримки з підключенням до мережі двох сонячних ферм поблизу Літоніт, Новий Південний Уельс, частиною причини збитків в розмірі 1,4 мільйона австралійських доларів (1,0 мільйона доларів США) у другому кварталі цього року в порівнянні з прибутком у розмірі 1,5 мільйона австралійських доларів в першому кварталі.

Ця острівна мікросетей, хоча і створювала унікальні проблеми, по крайней мере, була вільна від «тиранії» Національного ринку електроенергії і проблем з підключенням.

Громада острова Лорд-Хау, розташованого приблизно в 700 км на північний схід від Сіднея в Тихому океані, протягом довгого часу покладалася на поставки дизельного палива кожні дві-три тижні для задоволення своїх енергетичних потреб.

Самі поставки представляли ризик для прибережної середовища острова і його коралового рифу, який є самим південним рифових освітою в світі; крім того, залежність від дизельного палива піддавала співтовариство коливань світових цін на паливо і загрожувала його енергетичної безпеки.

У заяві компанії Photon Energy йдеться, що з моменту установки системи вона іноді забезпечувала острів відновлюваною енергією “протягом п’яти днів і ночей поспіль в серпні без використання дизельного палива”, демонструючи надійність технології “сонце плюс акумулятор” “навіть в менш сонячні зимові місяці” .

Частково фінансований Австралійським агентством з поновлюваних джерел енергії (ARENA), яка внесла 4,5 мільйона австралійських доларів (3,2 мільйона доларів США), проект вартістю 1,1 мільйона австралійських доларів також отримав кредит в розмірі 5,9 мільйона австралійських доларів від уряду нового Південного Уельсу і забезпечив залишок коштів з власного капіталу.

Економічне обгрунтування проекту з використання поновлюваних джерел енергії було вперше розроблено в 2014 році Радою острова Лорд-Хау, статутним органом, керуючим островом.

Спочатку план передбачав використання вітряних турбін в якості частини гібридного комплексу, проте в звіті “Уроки острова Лорд-Хау”, опублікованому ARENA в кінці 2019 року, говориться, що вітряної компонент не може бути реалізований. Після 2017 року були проведені додаткові техніко-економічні дослідження, які “показали, що переконфігурувати і змінений за розміром сонячний фотоелектричний генератор і акумуляторна батарея забезпечать ті ж переваги”.

Захоплюючий момент

Компанія Photon Energy виграла тендер на проектування, закупівлю і будівництво проекту в 2019 році і впровадила процес консультацій з управління вартістю між клієнтами і своїми проектними та управлінськими командами – крок, який компанія вважає корисним у всіх своїх проектах, які до теперішнього часу досягли сумарної глобальної потужності сонячної генерації в 110 МВт.

У звіті про витягнутих уроках зроблено висновок: “Виділення короткого періоду в рамках проекту для діалогу з управління вартістю може привести до того, що проект принесе більше” перемог “для суспільства і в рамках допустимого обсягу проекту”.

EPC справляється з завданнями в цій драматичній обстановці

З огляду на залежність острова від дизельного палива, було також важливо, щоб інтеграція сонячних батарей і акумуляторних батарей була бездоганною і забезпечувала безперебійну подачу електроенергії.

Віддалене розташування острова, часті несприятливі погодні умови і місце розташування електростанції поставили перед підрядниками проблеми доступу, проектування та геотехнічних робіт. Крім того, йдеться на сайті Photon Energy Group, проект “зажадав великий адаптивності і рішення проблем через ускладнення, викликаних пандемією Covid-19”.

Незважаючи на ці труднощі, компанія Photon Energy Engineering Australia успішно погодила обмеження цього екологічно чутливого ділянки, і проект, розпочатий в лютому 2020 року, було завершено за 14 місяців.

Мік Петтіт, виконуючий обов’язки генерального директора Ради острова Лорд-Хау, сказав в п’ятницю: “Оголошення про цей проект – фантастичний результат як для жителів острова Лорд-Хау, так і для його відвідувачів”. Він додав, що підвищення енергетичної безпеки острова, а також зниження впливу на навколишнє середовище при постачанні електроенергії, “не порушуючи цінності острова Лорд-Хау як об’єкта всесвітньої спадщини, – це результат, який все повинні відзначити”.

Надіслати заявку