Главная > Новини > Промислова група вітає включення проточних акумуляторів до "Паспорт акумуляторів" ЄС

Промислова група вітає включення проточних акумуляторів до "Паспорт акумуляторів" ЄС

За даними Flow Batteries Europe, Європейський союз усунув волаюче упущення під час розроблення свого “Паспорту акумулятора” – підготовлюваної директиви по сталому розвитку, маркуванню та характеристик.
Схема ЄС, яку поетапно впроваджуватимуть протягом наступних кількох років, покликана забезпечити більшу прозорість у ланцюжку поставок батарей і дати покупцям гарантії в таких питаннях, як вуглецевий слід, вміст вторинної сировини та етичність поставок матеріалів.
Щоб забезпечити ці гарантії протягом усього життєвого циклу батарей, Паспорт батареї буде інструментом цифрового маркування, який зможе відслідковувати кожну частину пристрою, від матеріалів до компонентів, і показувати, звідки її було отримано, і що вона відповідає вимогам ЄС.
Незважаючи на те, що в грудні політики ЄС досягли попередньої угоди щодо структури загальної редакції, промисловість висловила занепокоєння щодо деяких аспектів.
Торгова група RECHARGE стверджувала, що відповідальність за утилізацію батарей після закінчення терміну служби має бути покладена на користувачів – або “економічних операторів”, як висловилася група, – а не на виробників, як це має місце в попередній директиві в її нинішньому вигляді.
В іншому місці компанія Flow Batteries Europe, яка представляє зацікавлені сторони в цьому виді технологій, заявила, що плани щодо паспорта батарей охоплюють тільки батареї з внутрішнім накопичувачем.
Хоча це визначення охоплює літій-іонні та деякі інші типи широко використовуваних акб, воно не поширюється на проточні батареї, які зберігають енергію в рідких резервуарах з електролітом, розташованих поза джерелом живлення батареї – стеком елементів.
Як повідомлялося на сайті Energy-Storage.news ще в березні минулого року, компанія Flow Batteries Europe підготувала документ з викладом своєї позиції.
Компанія Flow Batteries Europe направила в засоби масової інформації заяву про те, що в нього було внесено поправки. Проточні батареї тепер включені в сферу дії основних положень Паспорта про сталий розвиток, таких як декларування та розрахунки вуглецевого сліду.
“Ми раді, що законодавці почули наші побоювання, – сказав генеральний секретар Flow Batteries Europe Ентоні Прайс.
“Включення проточних акумуляторів принесе користь не тільки галузі проточних акумуляторів, а й усієї європейської енергетичної системи, оскільки, нарешті, Європейський Союз матиме готове до майбутнього законодавство, яке закладе основу для сталого ланцюжка створення вартості акумуляторів в ЄС”.
У блозі для Energy-Storage News, опублікованому в серпні 2022 року, Ентоні Прайс написав, що, на його думку, проточні батареї стануть важливою технологією для того, щоб Європа змогла досягти своїх цілей із декарбонізації, і закликав політиків прислухатися до нього.
Видавець Energy-Storage News та компанія Solar Media, проведе 8-й щорічний Саміт ЄС зі зберігання енергії в Лондоні 22-23 лютого 2023 року. Цього року він переїжджає в більш просторе приміщення, збираючи в одному місці провідних європейських інвесторів, політиків, розробників, комунальні служби, покупців енергії та постачальників послуг.

Надіслати заявку