Главная > Новини > Socomec про вартість зберігання енергії, стійкість енергопостачання

Socomec про вартість зберігання енергії, стійкість енергопостачання

Для промислового та комерційного застосування акумуляторні системи накопичення енергії повинні бути дуже гнучкими у масштабуванні, безпечними та простими в установці. Вони також повинні мати вигідні експлуатаційні витрати, забезпечувати значну економію фінансових коштів та гарантувати високий рівень відмовостійкості. У наступному інтерв’ю Жіль Рамзей розповідає про три основні сфери застосування акумуляторних систем зберігання енергії та про те, як стійкість енергопостачання має ключове значення для клієнтів компанії.

Жіль Рамзейєр, директор бізнес-підрозділу ESS, Socomec: На ранніх етапах розвитку бізнесу найбільший попит був на віддалені мікромережі, і ми розгорнули контейнерні рішення по всьому світу. Близько п’яти років тому найбільший попит був на мережеві накопичувачі, переважно в США, оскільки це було дуже вигідним вкладенням коштів. Сьогодні найактуальнішим для наших клієнтів є забезпечення сталості енергопостачання. Але бачимо попит на обидві функції разом. На наш погляд, ми пройшли повне коло. Сьогодні клієнти хочуть використовувати мережеві накопичувачі енергії для отримання економічної вигоди, а також для резервного живлення, коли мережа може вийти з ладу.

Є й інші важливі фактори, окрім економіки проекту. Декарбонізація дуже важлива, і накопичувачі енергії, безумовно, можуть допомогти цьому, особливо в парі з фотоелектрикою. Проте економічна віддача є частиною майже кожної розмови про зберігання енергії, тому важливо врахувати численні потоки вартості, такі як управління зарядом попиту, управління часом використання, оплата ресурсів потужності, податкові кредити, державні стимули тощо. Це довгий перелік.

Ми також спостерігаємо підвищений інтерес до накопичувачів енергії для підтримки заряджання електромобілів. Тут також йдеться про численні потоки доходу, системи повинні отримувати якнайбільше потоків доходу, поки вони підтримують установку для зарядки електромобілів. У міру продовження трансформації “зеленої” енергетики майже напевно з’являться нові сфери застосування, і ми зробимо все можливе, щоб розглянути їх у міру виникнення.

Чому саме ці програми?

Системи накопичення енергії – це дорогі об’єкти, які можуть приносити суттєву економію залежно від використання. Тому необхідно в пріоритетному порядку розгортати системи для прибуткових застосувань, щоб гарантувати власникам максимізацію доходів та швидке повернення інвестицій.

Таким чином, ми націлилися на три основні сфери застосування:

Розробка систем накопичення енергії, розташованих разом із промисловою СЕС: Енергетичний перехід у найближчі роки швидко прискорить розвиток відновлюваних джерел енергії, але також створить нові обмеження у мережі. Накопичувачі енергії, встановлені за лічильником з метою максимізації власної енергії своєї генерації або поруч із промисловою СЕС для плавного введення енергії в мережу, є особливо актуальним рішенням.

Управління попитом: Часто споживання не синхронізується із виробництвом, зокрема, із генерацією фотоелектричної енергії. Нові види використання, такі як заряджання електромобілів, посилять цей дисбаланс. Накопичувачі енергії допоможуть обмежити попит на електроенергію у ці періоди високого навантаження на мережу. У деяких країнах із високим рівнем генерації фотоелектричної енергії (Німеччина, Каліфорнія тощо) розроблено фінансові стимули для зниження попиту протягом деяких добових періодів, що створює привабливі бізнес-моделі для зберігання енергії.

Стійкість: Відключення електроенергії часто призводить до значних економічних втрат для компаній, але також може наражати на небезпеку населення. Саме це ми спостерігали останніми роками у США після екстремальних погодних явищ (таких як пожежі у Каліфорнії чи похолодання у Техасі). Таким чином, стійкість електропостачання, яку може забезпечити система накопичення енергії, у багатьох ситуаціях є не варіантом, а реальною необхідністю.

Ви розробили нову систему зберігання енергії в акумуляторах. Як вона враховує останні тенденції?

Справа не так у “модних тенденціях”, як у прагненні розробити наступне покоління продуктів, що відповідають тому, що дійсно шукає ринок. Наша пропозиція – це зовнішня система, заснована на двох основних шафах: C-Cab, перетворювач на базі силових модулів потужністю 50 кВА, і B-Cab, акумуляторна батарея ємністю 186 кВ*г – обидва вони дуже гнучкі і можуть забезпечити велику різноманітність конфігурацій.

Зрозуміло, що безпека має бути головним пріоритетом. Тому ми з самого початку поставили умову, що наш партнер з АКБ має отримати високі результати у новому великомасштабному пожежному випробуванні UL ще до того, як ми розпочнемо комерційні переговори.

Наступна вимога – система має забезпечувати чудову пропускну спроможність. У цій галузі прийнято порівнювати продукти в доларах за номінальну кіловат-годину, тоді як насправді важлива пропускна спроможність кожного з цих номінальних кіловат-годин протягом усього терміну служби. Тобто, скільки МВт*год може бути поставлено за весь термін служби системи?

Ми також знали, що нам потрібна структура обслуговування, яка дозволить комерційним та промисловим (C&I) системам зберігання енергії вільно виконувати різні завдання, які вони справді виконують у польових умовах. Більшість систем більшого розміру, ніж побутові, призначені на ринку комунальних послуг, де системи здебільшого виконують одні й самі дії. Система C&I відрізняється тим, що в різні дні вона може робити різні речі, щоб отримати максимальну віддачу, і гарантія на систему, пов’язана з пропозицією з технічного обслуговування, повинна допускати таку велику різноманітність в роботі.

Чому використання місцевих систем зовнішньої установки має значення, порівняно з контейнерними системами, які Socomec пропонував раніше?

Безпека завжди є головним пріоритетом, тому має сенс робити якнайбільше складання на заводі і мінімум складання в польових умовах. У той же час, модулі досить малі, щоб їх можна було переміщати робочим майданчиком за допомогою великих вилкових навантажувачів.

Виконання більшої частини збирання на заводі забезпечує швидшу установку. Наприклад, батарейні шафи постачаються повністю зібраними. Модулі батарей вже встановлені у стійки, а вся проводка всередині вже прокладена. Монтажникам залишається лише прикрутити шафу до майданчика та прокласти кабелі постійного струму та зв’язку до конвертера.

Остання відмінність – гнучкість, і ми чуємо, що це навіть важливіше, ніж ми думали. Існує велика різноманітність реальних проектів, і ідеальний розмір системи також варіюється від проекту до проекту. Наше рішення засноване на повністю інтегрованій шафі перетворення, яка поєднує не тільки перетворення, але й усі пристрої керування, зв’язку, IoT для віддаленого доступу, а також пристрої захисту. Кожна шафа може бути заповнена до шести силових модулів по 50 кВА кожен, таким чином, потужність шафи може досягати 300 кВА.

Ця потужність може бути збільшена шляхом паралельного розміщення двох шаф однієї системи. Батареї також можуть бути встановлені паралельно від однієї шафи – 186кВт*г – до шести шаф – 1116кВт*г на систему. Після системи також можуть бути встановлені паралельно. Таким чином, ми можемо запропонувати нашим клієнтам десятки різних комбінацій кіловат- та кіловат-годин, наші системи здатні досягти ідеального розміру для кожного проекту. Це дозволяє знизити витрати та збільшити економію. Це також означає, що ми часто займаємо набагато меншу площу.

Які ринки зберігання найцікавіші та чому?

Північноамериканський ринок – найдинамічніший ринок на планеті в даний час, тому, звичайно, ми вважаємо його дуже цікавим. Всі нові продукти розроблені відповідно до останніх північноамериканських стандартів, включаючи додаткові вимоги для найбільших ринків, таких як Каліфорнія та Гаваї. Але ми завжди залишаємось міжнародною компанією, тому ми також пропонуємо накопичувачі енергії у конфігураціях IEC для Європи та решти світу. У міру продовження трансформації “зеленої” енергетики по всьому світу відкриватимуться нові ринки з новими вимогами, і ми уважно слідкуватимемо за цим та відповідним чином адаптуватимемо нашу продукцію.

Надіслати заявку