Главная > Новини > Tesla Powerwalls в Каліфорнії приєднується до створення віртуальних електростанцій

Дослідження цельномарганцевих проточних АКБ

Що складаються з розподілених побутових систем накопичення енергії, ці “станції” стабілізують енергосистему і часто усувають необхідність в нових ТЕЦ. Клієнти Tesla в Каліфорнії – останні, хто приєднався до цього процесу.

Одним натисканням кнопки на смартфоні ви теж можете стати учасником регіональної електростанції в своєму будинку.

По всій країні шквал віртуальних електростанцій (VPP) став новиною. Складаються повністю з розподілених побутових систем накопичення енергії, ці електростанції стабілізують мережу і часто усувають необхідність в нових ТЕЦ.

Починаючи з 22 липня, якщо у вас встановлений Tesla Powerwall і додаток, ви можете “підключитися” до каліфорнійської віртуальної електростанції Tesla. На сторінці компанії наголошується, що проект в даний час пропонується безоплатно і використовується в якості громадської послуги під час поточних проблем з енергосистемою Каліфорнії.

На сайті Tesla VPP також говориться, що є до 50 000 Powerwalls, щоб створити “найбільшу в світі систему розподілених батарей”. Більшість встановлених Tesla Powerwalls мають потужність 5 кВт / 13,5 кВт / год, що передбачає максимальну потенційну потужність 250 МВт / 675 МВт / год.

На сайті Tesla VPP також говориться, що є до 50 000 Powerwalls, щоб створити “найбільшу в світі систему розподілених батарей”. Більшість встановлених Tesla Powerwalls мають потужність 5 кВт / 13,5 кВт / год, що передбачає максимальну потенційну потужність 250 МВт / 675 МВт / год.

Дані, зібрані California Solar & Storage Association з енергосистеми California ISO, свідчать про те, що тільки в 2020 році було встановлено 165 МВт / 428 МВт-год розподілених систем накопичення енергії. З 2011 року, згідно з даними, було встановлено 530 МВт розподілених систем накопичення енергії, що дозволяє припустити, що загальна потужність накопичувачів наближається до 1 500 МВт.

Компанія Tesla має досвід роботи з мережевими VPP. Її електростанція в Південній Австралії розрахована на 50 000 одиниць і розгорнута майже на 10%. Ця станція отримала визнання за підтримку ширшої енергосистеми під час складних подій.

Гнучкі події

Власники Powerwall, які підписали угоду, повинні очікувати, що їхні батареї будуть використовуватися під час так званих “гнучких подій”, подібних до тих, які відбулися раніше цього літа і привели до рекордного вливання 999 МВт енергії з систем накопичення в мережу Каліфорнії.

І, з огляду на відключення електрики в Техасі цієї зими, новий житловий комплекс на базі акумуляторів Tesla в Остіні повинен привернути до себе увагу. Цей комплекс буде включати в себе до 10 000 сонячних фотомодулів і систем Powerwalls. Компанія Tesla стверджує, що цей зароджується комплекс стане випробувальним полігоном для її технології.

Але заяви Tesla – це лише вершина айсберга. Керовані, розподілені проекти по energy storage все частіше потрапляють в заголовки газет, і середній розмір проекту також зростає.

  • 19 липня компанія Hawaiian Electric виділила до 34 мільйонів доларів США тим, хто додасть АКБ до своїх проектів СЕС. В обмін на стимул, що беруть участь клієнти повинні використовувати або експортувати енергію протягом двох пікових годин, визначених HECO. Найбільш ймовірно, що експорт буде відбуватися між 18:00 і 20.30.
  • П’ятьма днями раніше компанія Sustainable Westchester of New York запустила свою віртуальну електростанцію sonnenCommunity New York Virtual Power Plant. Компанія Sonnen заявила, що сподівається зв’язати 5 000 систем накопичення енергії загальним обсягом 80 МВт / год і взяти участь в ринку ISO Нью-Йорка в 2024 році.
  • 13 липня компанія Arizona Public Service запустила програму заохочення в розмірі 1 250 доларів США для тих, хто встановить нову АКБ і дозволить використовувати до 80% батареї під час заходів. У програму стимулювання попиту також включена зарядка систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря і електромобілів.

Кілька сторін прокоментували, що ці проекти ростуть в розмірах і надають надійні дані.

Sonnen і її платформа sonnenCommunity, ймовірно, є найстарішою в галузі платформою VPP для накопичення енергії в житлових будинках. Цілі квартали з такими акумуляторами існують вже багато років.

Вермонтський електрокомпаніі Green Mountain Power теж слід віддати належне за її VPP. Вперше запущена в 2017 році, вона тепер включає в себе тисячі великих і малих батарей Tesla. На ранніх етапах VPP заощадила 500 000 доларів під час аномальної спеки.

Учасник ринку

І звичайно, ми можемо тільки гадати, скільки – і які нові типи – програм VPP готує Лінн Джуріч і команда Sunrun.

Перемога Sunrun на ринку потужності NE-ISO стала переломним моментом для побутових СЕС плюс накопичення енергії в енергосистемі. З тих пір компанія підписала безліч угод VPP, що складаються з часткою її сотень тисяч електростанцій на дахах і в гаражах.

Не будемо забувати і про недавнє оголошенні Sunrun про співпрацю з компанією Ford, що дозволяє припустити, що нам слід очікувати інтеграції VPP з транспортними засобами – особливо з огляду на, що вантажівка, як очікується, буде оснащений батареєю ємністю близько 150 кВт / год.

Інтелектуальний

VPP – це, без сумніву, рецепт успіху енергосистеми. Додайте сюди OhmConnect, який виплачує своїм домовласникам сотні тисяч доларів за рахунок відповідного попиту під час провалів в електромережах Каліфорнії, і ми зможемо побачити деякі реальні плюси, які виникають в добре керованих електромережах з розподіленими ресурсами.

Одна з основних причин існування цих VPP полягає в тому, що активи розподілених енергосистем були придбані в рамках низового енергетичного руху. Домовласники і власники підприємств, які заплатили за зберігання енергії в своїх гаражах і на підприємствах, безпосередньо підвищують надійність енергосистеми. Убивча інновація полягає у використанні програмного забезпечення для використання цих активів таким чином, щоб максимізувати економію електроенергії і стабільність мережі для всіх, хто до неї підключений.

Дослідження, проведене проектом Vibrant Energy, показало, що інтеграція 250 ГВт розподіленої сонячної енергії і 4 ТВт-год розподілених накопичувачів енергії, які перебувають у приватній власності, може заощадити більше 470 мільярдів доларів США на загальних витратах на електроенергію. Ця економія дістанеться всім платникам, а не тільки тим, хто інвестує в самі активи. До речі, $ 120 млрд з цієї економії отримає тільки Каліфорнія.

Надіслати заявку