Главная > Новини > ВІЕ знижують ціни на енергетичному ринку в Австралії

ВІЕ знижують ціни на енергетичному ринку в Австралії

Очікується, що зростання потужностей відновлюваної генерації, включаючи сонячні електростанції на дахах будинків, великомасштабну вітрову і сонячну енергію, а також диспетчерську енергію у вигляді BESS, призведе до зниження рахунків за електроенергію в найближчі роки на Національному ринку електроенергії. австралійських електростанцій, що працюють на викопному паливі.

У новому звіті Австралійської комісії з енергетичного ринку (AEMC) йдеться, що наслідки запланованого закриття кількох генераторів, що працюють на викопному паливі, включаючи електростанцію Liddell потужністю 1,68 ГВт, яка має бути закрита у 2023 році, будуть значно компенсовані зниженням оптових цін на електроенергію та екологічні витрати в міру збільшення кількості відновлюваних джерел енергії по всій Австралії.

У щорічному звіті AEMC про тенденції цін на електроенергію для населення у 2021 році, в якому розглядаються напрямки зміни цін на електроенергію для населення протягом наступних трьох років, прогнозується зниження річних рахунків у середньому по країні на 6%, або на 77 доларів, до 2024 року. році, оскільки споживачам буде поставлятися дешевша відновлювана енергія.

Голова AEMC Ганна Коллієр сказала, що, згідно з доповіддю, при збереженні поточних тенденцій, ціни за кіловат-годину до червня 2024 року, ймовірно, будуть нижчими за 26c p/кВт*год, вперше з 2016/17 року.

“Це ілюструє, як грамотна інтеграція відновлюваних джерел енергії дозволяє досягти як зниження викидів, так і зниження витрат для споживачів”, – сказала вона. “Те, що ми бачимо, – це вплив уже введеної в експлуатацію нової генерації, а також нових потужностей, запланованих у рамках NEM”.

Прогнозоване зниження відбувається незважаючи на подальший догляд кількох електростанцій, що працюють на викопному паливі, з Національного ринку електроенергії (NEM), включаючи поетапний вивід з експлуатації електростанції Liddell Power Station компанії AGL у 2022 та 2023 роках, однієї з найбільших вугільних електростанцій у NEM.

AGL закриє станцію в долині Хантер у Новому Південному Уельсі у квітні 2023 року, вже розробивши плани створення на місці станції гігантської батареї потужністю 500 МВт.

За словами Коллієра, очікується, що ціни трохи знизяться цього фінансового року, зростуть приблизно на 20 доларів на рік у 2022/23 фінансовому році, коли Лідделл вийде з системи, а потім знову впадуть, оскільки втрачені потужності будуть замінені комбінацією сонячних, вітряних. , газових та акумуляторних енергонакопичувачів.

“У той час як у найближчі три роки очікується вихід із мережі трохи менше 2 500 МВт генерації, протягом того ж періоду часу планується ввести в дію майже 5 500 МВт нових великомасштабних проектів із генерації та зберігання електроенергії”, – сказала вона.

“Це на додаток до 4130 МВт нових потужностей сонячних фотоелектричних установок на дахах, які також вплинуть на ціни за рахунок зниження попиту та експорту”.

“Таке розмаїття генеруючих потужностей і систем зберігання дає нам можливість управляти прогнозованим виведенням з експлуатації застарілих теплових генераторів і підкреслює важливість розумного підходу до підключення ресурсів до мережі та забезпечення резервних потужностей, необхідних для надійного постачання, щоб не звести нанівець переваги низьковитратної генерації з низьким рівнем викидів”.

Хоча у звіті відзначається тенденція зниження оптових витрат та екологічних витрат у більшості юрисдикцій, він попереджає, що регульовані мережеві збори зростають.

“Тепер ми можемо зазирнути досить далеко в майбутнє, щоб бути впевненими в тому, що ціни на електроенергію, які оплачують споживачі, продовжать тенденцію до зниження протягом наступних трьох років”, – сказав Коллієр.

“Але в той час як оптові витрати та екологічні витрати мають тенденцію до зниження, ми починаємо спостерігати зростання вартості інвестицій у мережу, і цей процес, ймовірно, прискориться протягом наступного десятиліття, оскільки потрібно більше інвестицій у мережу для підключення розосереджених нових генерацій до мережі “.

За прогнозами, у Квінсленді протягом найближчих трьох років відбудеться найзначніше зниження цін: очікується, що ціни впадуть на 10%, або на 126 доларів, до найнижчого рівня за більш ніж десятиліття.

У звіті прогнозується, що падіння цін буде зумовлене введенням в експлуатацію понад 1,3 ГВт нової сонячної та вітрової генерації та 100 МВт нових акумуляторних батарей на південному сході штату за звітний період.

“На південному сході Квінсленду були прийняті зобов’язання з будівництва значних нових генеруючих потужностей”, – сказав Коллієр, відзначивши сонячну ферму Bluegrass Solar Farm потужністю 200 МВт, яку будує іспанська компанія X-Elio, що спеціалізується на сонячній енергетиці , сонячна ферма Columboola Solar Farm потужністю 162 МВт, що розробляється в сусідньому Майлсі, і сонячна ферма Gangarri Solar Farm потужністю 120 МВт, що розробляється компанією Shell на південному заході штату.

Коллієр також виділив сонячні проекти Kennedy Energy, Maryborough, Warwick stage 1 та 2, Western Downs та Woolonga, а також проект Wandoan South BESS потужністю 100 МВт/150 МВт*год, що розробляється сінгапурською компанією Vena Energy.

Згідно з прогнозами, до 2024 року ціни на електроенергію впадуть на 4% ($50) у Новому Південному Уельсі, на 8% ($99) або у Вікторії, на 6% (125) у Тасманії, тоді як у Південній Австралії прогнозується скромне зниження на 2% ($35).

У звіті йдеться, що оптові ціни в Південній Австралії впадуть, незважаючи на виведення 420 МВт потужностей, що генерують, в результаті закриття блоків на островах Торренс і Осборн протягом наступних декількох років.

Австралійська столична територія (АСТ) – єдина юрисдикція, де прогнозується зростання рахунків за електроенергію. Чисте збільшення на 4%, або 77 доларів, прогнозується до 2024 року.

За словами Коллієра, моделювання показало, що ціни в АСТ зростуть на 99 доларів цього фінансового року, на 123 долари в наступному, а потім впадуть на 145 доларів у 2023/24 році.

“Порівняно велика кількість споживачів АСТ, 28,7%, все ще користуються постійними пропозиціями, а не дешевшими ринковими пропозиціями, тому домогосподарства можуть заощадити, якщо шукатимуть більш вигідні пропозиції”, – сказала вона.

У доповіді йдеться, що зростання цін буде зумовлене зростанням оптових та мережевих витрат, викликаних збільшенням витрат на передачу та розподілення електроенергії.

У ньому йдеться про те, що екологічні витрати в АСТ також збільшаться через витрати на великомасштабні програми пільгових тарифів.

Звіт не включає Північну територію та Західну Австралію, які не входять до NEM.

Надіслати заявку