Главная > Новини > Вибір промислової СНЕ із 13 основних критеріїв

Вибір промислової СНЕ із 13 основних критеріїв

Нещодавні інциденти з акумуляторами потрапили до новин. Тому тема безпеки знову стала критично важливим фактором при виборі системи зберігання енергії. Враховуючи численні альтернативи на ринку, ми вважаємо, що правильний пошук має привести покупців до найбезпечнішого вибору.
При розробці нового модульного стаціонарного рішення LeBlock компанії Leclanché наша команда інженерів витратила роки на вивчення та порівняння всіх можливих архітектур та варіантів. Ми зібрали тут деякі з цих знань, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір при плануванні установки батареї та переконатися, що ви розглянули найбезпечніші варіанти.

1. Виберіть відповідний акумуляторний осередок.
З точки зору безпеки ми розрізняємо первинну безпеку (що можна зробити для запобігання виникненню інциденту) та вторинну безпеку (як краще контролювати та керувати небезпеками після виникнення інциденту). Первинна безпека безпосередньо пов’язана з самим осередком.
Існують різні типи акумуляторних осередків, кожна з яких має переваги. Але найголовніше, що необхідно враховувати, – це відповідність осередка стандарту IEC62619. Як зазначено в його назві, “Вторинні осередки та батареї, що містять лужні або інші некислотні електроліти – Вимоги безпеки для вторинних літієвих осередків та батарей, для використання у промислових додатках”, цей стандарт присвячений безпеці осередків.

2. Забезпечити безпечну інтеграцію модуля, стійки та контейнерів
Для модулів та стійок: Перевірте, чи батарея відповідає стандартам UL 1973 та IEC 62619.
Вибір батареї, схваленої стандартом UL9540A, означає, що система була протестована, імітуючи інцидент із тепловим викидом, щоб переконатися, що пожежа не пошириться.
Як виробник батарей зі 110-річною історією, компанія Leclanché має великий досвід в інтеграції батарей з урахуванням механічних, теплових, електричних обмежень та вимог безпеки. Усі системи для морського, транспортного чи стаціонарного застосування проходять через широкий процес тестування та кваліфікації.

3. Інвестуйте у правильну систему керування батареями та програмне забезпечення для керування енергією
Використання безпечних та відповідних стандартів компонентів є обов’язковим першим кроком для забезпечення максимально можливого рівня безпеки; однак, як використовується батарея, також має ключове значення. Саме тому система управління батареєю (BMS) має гарантувати, що АКБ не вийде за межі своїх можливостей. Щоб забезпечити таку функціональну безпеку, BMS має бути сертифікована відповідно до IEC61508, стандарту функціональної безпеки електричних/електронних/програмованих електронних систем, пов’язаних з безпекою.
BMS генерує безліч даних, які зчитуються програмним забезпеченням управління енергоспоживанням (EMS), зберігаються локально і регулярно резервуються в захищеній хмарній системі. Всі ці дані можуть бути використані в аналітичних цілях для раннього виявлення можливої ​​неправильної поведінки батареї або відхилень, а також оптимізації роботи системи.

4. Поділ для кращої локалізації інцидентів
Поділ системи зберігання енергії та поділ акумуляторної системи на міцні корпуси допомагає запобігти поширенню пожежі на весь об’єкт.
LeBlock – це нове, безпечне, модульне, масштабоване, що підключається та відтворюється рішення компанії Leclanché для накопичення енергії. Воно було розроблено для спрощення логістики та зниження загальних витрат та вуглецевого сліду.
У LeBlock акумуляторні модулі розміщуються в компактних корпусах, що базуються на технології міцних контейнерів. Це дозволяє локалізувати потенційну пожежу всередині кожного блоку.
Корпуси мають високу вогнестійкість, забезпечуючи теплоізоляцію, необхідну для мінімізації споживання допоміжної енергії для підтримки певної температури батареї – зазвичай від 20 до 23 ° C – незалежно від зовнішньої температури.

5. Вибір хорошої системи виявлення та пожежогасіння
У той час як поділ забезпечує пасивний спосіб підвищення безпеки, є деякі активні способи боротьби з пожежами. Мета системи пожежогасіння полягає в тому, щоб запобігти поширенню вогню, не пов’язаного з батареями, на інші осередки блоку – запобігти перетворенню невеликого інциденту з декількома батареями на великомасштабну пожежу, наслідком якої може стати заміна всього контейнера або, що ще гірше, усієї площадки. Стандартна система виявлення та придушення пожежі складається з датчиків виявлення диму та тепла, інтегрованих, з автоматичною активацією, у систему аерозольного гасіння.

6. Забезпечте безпеку персоналу за допомогою дефлаграційних панелей
Безпека персоналу має важливе значення. Навіть якщо об’єкт охороняється, співробітники працюватимуть поблизу для технічного обслуговування та планових перевірок систем. Вони можуть стояти поряд з акумулятором, коли станеться пожежа або вибух. Для забезпечення їх безпеки дефлаграційна панель дозволяє направити силу внутрішнього тиску вгору. Це гарантує, що люди, які працюють у цій зоні, захищені від бічних вибухів.

7. Надати план дій перших осіб
Правильна поведінка перших осіб у разі інциденту не завжди зрозуміла і може змінюватись в залежності від системи та місцевих умов. Тому важливо розробити план дій у надзвичайній ситуації для конкретного об’єкта та провести навчання у співпраці з місцевими фахівцями з надання першої допомоги.
Під час інциденту корпус LeBlock повинен залишатися невідкритим доти, доки його температура не досягне некритичного діапазону, а безпосереднє оточення слід контролювати та при необхідності охолоджувати.

8. Впровадити функцію «аварійної зупинки»
Системи BESS повинні негайно вимкнутись, якщо проблема безпеки або аномалія батареї виявлена ​​EMS, BMS або будь-яким іншим пристроєм безпеки. Також важливо мати ручний аварійний стоп, який може бути виконаний операторами або першими помічниками.

9. Виявлення несправності електричної ізоляції
Більшість батарей є “плаваючими”, тобто кожна полярність ізольована від землі. Удосконалений пристрій контролю ізоляції, що відповідає IEC 615557, повинен гарантувати відсутність погіршення ізоляції або короткого замикання на землю. Гранулярність вимірювання ізоляції повинна бути достатньо малою для забезпечення гарної точності вимірювань та обмежена невеликою кількістю батарей, які будуть вимкнені за допомогою функції аварійної зупинки.
В архітектурі LeBlock кожен комбінований блок має свій власний контроль ізоляції та може автоматично виявити порушення ізоляції та відключити батареї до того, як виникне серйозна проблема.

10. Переконайтеся, що ваша система накопичення енергії відповідає найважливішим стандартам безпеки, таким як IEC та UL
У США системи зберігання енергії повинні відповідати стандарту NFPA 855 зниження потенційних небезпек.
У світі IEC система має бути спроектована відповідно до IEC 62933, частина 2, вимоги безпеки для інтегрованих у мережу систем підвищення енергоефективності.
Дизайн та конструкція LeBlock були перевірені DEKRA на відповідність UL9540, NFPA 855 та IEC62933.

11. Переконайтеся, що система оснащена пристроями вимкнення
Для забезпечення безпеки система повинна бути оснащена всіма необхідними пристроями відключення, такими як перемикач навантаження, щоб забезпечити безпечну ізоляцію для проведення операцій з технічного обслуговування.

12. Переконайтеся, що система відповідає стандартам електробезпеки, таким як IEC 60364 або стаття 706 NEC у Північній Америці.
Перевірте, чи дотримуються всі відповідні стандарти електробезпеки установки IEC та UL – особливо ті, які захищають установку від короткого замикання між полярностями – за допомогою вдосконаленої системи запобіжників.

13. Безпечне транспортування системи
Літієві батареї належать до небезпечних для транспортування вантажів класу 9. Для транспортування повітряним, морським, залізничним або автомобільним транспортом система накопичення повинна бути перевірена відповідно до стандарту UN38.3.

Надіслати заявку