Главная > Рішення > Сонячні електростанції > Комерційні СЕС > Гібридні СЕС для підприємств > Гібридна промислова СЕС 600 кВт із системою EMS з Європи.

Гібридна промислова СЕС 600 кВт із системою EMS із Європи.

Гібридна промислова СЕС 600 кВт
та система управління енергоресурсами підприємства.

Наша компанія є офіційним представником лідера Європейських систем енергоефективності та енергоменеджменту компанії Electrex, досвід роботи протягом 25 років визнаний ефективною роботою зі світовими лідерами, для ознайомлення перейдіть за посиланням.

Рекомендуємо ознайомитися з ефективними рішеннями, які реалізовані компанією Electrex та працюють протягом 15 років у світових компаній, як Coca Cola, Tetra Pak, Ikea, Iveco та інших, цей комплексний підхід дозволив оптимізувати та суттєво зменшити споживання енергії до фантастичних 60%.

 

Сучасна європейська система розподілу енергії заснована на концепції Smart Grid мережі, ефективне балансування між генерацією та споживанням енергії відбувається за командою автоматичної системи управління ADMS оператора мереж ОСР. Важливим елементом ефективної роботи є система DSM «Управління споживанням енергії», спрямована на підвищення гнучкості та управління споживанням на стороні споживача. Реалізація програми DSM може змінюватися від підвищення енергоефективності за допомогою простих систем EMS з ручним керуванням навантаженням до повністю автоматичних систем Demand Response, що автоматично реагують на зміни попиту та цінові пропозиції на РДН. В Україні дуже інтенсивно обговорюється запровадження умов роботи нового (споживач – регулятор) для промислових підприємств, які встановили сонячну електростанцію та систему СНЕ.

Придбати або замовити розрахунок гібридної промислової СЄС 600 кВт

Ви можете зв’язавшись із фахівцями нашої компанії

Відправити заявку

Наша компанія «Smart Power Engineering» працює в технічному комітеті у складі робочої групи «Система управління попитом» ADMS (система вже тестується у ДТЕК) за участю в ній представників «УКРЕНЕРГО», «ДТЕК», «Сігре Україна», НКРЕКУ, інституту « Сікорського», міністерства Енергетики тощо.

Переваги використання системи EMS:

 • Онлайн моніторинг роботи та споживання кожного вузла.
 • Автоматизація та контроль роботи застарілого обладнання (контроль аварійних параметрів роботи).
 • Система віддаленого керування споживанням.
 • Інтеграція та управління генерацією від ВДЕ.
 • Контролює екологічні та технологічні параметри.
 • Контроль якості електроенергії.
 • Планування та онлайн контроль споживання енергоресурсів.
 • Аналітика вартості енергоносіїв з формуванням ефективного режиму споживання.
 • Моніторинг та дезодорація якості повітря AirQ SANI O3.
 • Редактор формул для розрахунку вартості енергії EnB, EnPI (Energy Performance Indicator), KPI (Key Performance Indicators)
 • Журнал подій профілактичного та сервісного обслуговування.
 • Сертифікація ISO 50001
 • Економія енергоресурсів – до 15%.

 

      Наша компанія S.P.E. пропонує Вам розлянути наш смарт контроллер для дистанційного керування та сервісу режимів роботи СЕС та СНЕ, з подальшою можливостью роботи  підпримєтва на гуртовому ринку електрики РДН (споживач класу А). Таким чином за рахунок великої різниці у вартості електрики у ночі та в день Ваше підприємство може заощадити до 20% вартості електрики за місяць!! 

Гібридна сонячна електростанція 600 кВт – ефективне вирішення задач з економії електроенергії для Вашого бізнесу.

Наші фахівці мають усі необхідні ліцензії, допуски та сертифікати для виконання робіт згідно з нормами ПУЕ.

З метою отримання значно економічного ефекту від ваших інвестицій ми рекомендуємо провести наступні роботи «під ключ», включаючи:

 • Енергоаудит підприємства з метою вивчення графіка споживання та потужності сонячної електростанції.
 • 3-d моделювання розміщення обладнання та розрахунок генерації СЕС у програмних комплексах AutoCAD, SketchUP, PVsyst, PVGIS.
 • Розрахунок вітрових та снігових навантажень на площині покрівлі, оцінка станів несучих конструкцій будівель та їх аналіз на несучу здатність для несення додаткових навантажень від монтажної системи СЕС та масивів фотомодулів.
 • Оформлення проектної документації для всіх етапів будівництва СЕС, юридичний супровід та оформлення погоджень, дозволів, декларацій та ліцензій надалі.
 • Розробка технічного завдання, супровід логістики для постачання обладнання та матеріалів, аналіз, підбір та комплектація СЕС продукцією найкращих світових брендів, тільки з підтримкою в Україні та офіційною гарантією.
 • Професійний, якісний монтаж із контроль робіт відповідно до вимог служби замовника СЕС.
 • Пуск та налагодження обладнання нашими сертифікованими спеціалістами.
 • Налаштування On-line моніторингу СЕС, з подальшим оперативним контролем основних режимів роботи сонячної електростанції.

 

 

Гібридна сонячна електростанція — це складне інженерне комплексне рішення, що дозволяє значно знизити споживання електроенергії із зовнішньої мережі, компенсуючи генерацією сонячної енергії, а також істотно покращуючи якість електропостачання. Для більш оптимального розподілу енергії генерованої гібридної СЕС і одночасного (онлайн контролю розподілу енергії) в електроустановці підприємства рекомендуємо встановити Smart Grid систему. Це дозволить виявити найенергоємніші навантаження (з метою їх подальшої заміни на більш економні), оптимізувати їх режими роботи з метою усунення по можливості їх графіків споживання на денний час доби, максимально використовуючи генерацію СЕС. Як правило, основною причиною з якої встановлюють гібридні СЕС на підприємствах — це компенсація обсягів споживання електроенергії на підприємстві з цілодобовим графіком роботи, підвищення потужності електроустановки та безперебійне енергопостачання. Як правило в морально застарілих і нереконструйованих мережах обленерго присутнє систематичне неякісне електропостачання: знижена або підвищена напруга, перекоси по фазах, періодичне відключення електропостачання. Більшість перебоїв електроенергії відновлюються протягом декількох хвилин, при аварії на лініях електропередач ремонтні роботи можуть тривати кілька годин або днів, при цьому особливо сильно впливає на виробничий процес, особливо пов’язані з випуском дорогої продукції, що потребують безперебійного та стабільного енергопостачання.

Гібридна промислова СЕС 600 кВт, переваги реалізації:

 • Автономність підприємства та покращення якості енергозабезпечення.
 • Інтеграція додаткових типів генерацій (біогаз, вітер та ін.).
 • Зменшення частки споживання електроенергії від мережі ОСР за рахунок власної генерації від генерації ВДЕ.
 • Компенсація піків споживання вдень за рахунок покупки вночі (з використанням СНЕ).
 • Збільшення потужності електроустановки підприємства становить 15%.
 • Поліпшення якості електроенергії завдяки СНЕ.
 • Дохід від продажів надлишку генерації ВДЕ на пік споживання.
 • Додатковий дохід за рахунок різниці тарифів (накопичення енергії в СНЕ вночі та продажу в денний пік споживання).
 • Додатковий прибуток від станцій заряду електромобілів.
 • Net Metering (взаємозаліки з генерації та споживання з електромережі).
 • Компенсація реактивної потужності.
 • Найменше залежність від цін на електроенергію.
 • Економія енергоресурсів до 60% (від потужності СНЕ).

Блок-схема гібридної СЕС

Промислова гібридна сонячна електростанція поєднує у собі всі переваги роботи та функції генерації як автономної так і мережевої СЕС. Більше того, наявність можливості працювати без системи накопичення енергії підприємства істотно зменшує початковий обсяг інвестицій. Можливість поетапної реалізації СЕС з установкою додаткових модулів надалі на заощаджені кошти на рахунках за електроенергію.

У денний час одержувана від масиву фотоелектричних модулів (ФЕМ) енергія використовується компенсації власного споживання з одночасним накопиченням надлишків генерації в акумуляторних модулях. При зменшенні генерації (наступ вечора, похмурий день) додатковий необхідний обсяг компенсується за рахунок накопиченої енергії, а при повному їх розряді – від загальної електромережі або іншого джерела зовнішнього електропостачання (диз. генератор тощо).

Для більш оптимального розподілу енергії гібридної СЕС, та одночасного онлайн контролю в електроустановці підприємства рекомендується встановити смарт систему обліку енергоресурсів. Це дозволить виявити найенергоємніші навантаження з метою подальшої модернізації на більш енергоефективні або оптимізувати технологічний цикл роботи підприємства з можливістю зміщення графіків споживання на денний час доби, максимально використовуючи генерацію СЕС.

Порівняльний аналіз ефективності генерації гібридної та мережевої СЕС

Звертаємо Вашу увагу на наведені нижче графіки генерації двох різних типів сонячних електростанцій для оцінки ефективності їх застосування та економічної доцільності.

  гібридна сонячна електростанція графік генерації

Гібридна промислова сес аналіз графіка роботи, висновки:

Відповідно до графіка споживання підприємства помітно, що гібридна промислова СЕС 600 кВт підтверджує свою максимальну ефективність застосування завдяки наявності системи накопичення енергії підприємства видача енергії з якої адаптується під денний і нічний графік споживання підприємства.

Гібридна сонячна електростанція 600 кВт одночасно працює у двох режимах: компенсація власного споживання підприємства за рахунок генерації від масиву фем і одночасне накопичення надлишків енергії в АКБ. Що дозволяє оперативно компенсувати піки споживання, оскільки видачі накопиченої енергії з АКБ так само зменшення залежності від активності сонячної генерації і можливість зміщувати графік компенсації споживання в нічний час (за рахунок обсягів накопиченої енергії вдень). Сумарно за рік, при роботі з гібридною СЕС, можлива компенсація обсягів річного споживання електроенергії не більше 60%.

Це варіант реалізації ефективний для підприємств працюючих цілодобово, з рівномірним графіком споживання.

      сонячна електростанція графік генерації

Аналізуючи графік генерації мережної сонячної електростанції можна зробити висновки:

Режим генерації сонячної станції (з обмеженням потужності) та графік споживання підприємства, максимально ефективніше буде наближатися до графіка генерації споживання підприємства (за ідеальних умов сонячної активності виключно в літні місяці та вдень). За наявності стабільного навантаження в електроустановці, у періоди з 8-00 до 10-30 та з 16-30 до 18-00, компенсація споживання підприємства від мережевої СЕС становитиме не більше 50%. Для більш ефективної компенсації зазначених обсягів споживання необхідно збільшити загальну потужність СЕС більш ніж на 30%. Більше того, в зимовий період, коли споживання електроенергії зростає, а сонячна активність суттєво знижується, компенсація споживання зводиться до нуля. Сумарно за рік, під час роботи підприємства з гібридною СЕС, можлива компенсація обсягів річного споживання електроенергії не більше 40%.

Це варіант реалізації ефективний для сезонних підприємств таких як пансіонати та бази відпочинку, з піками споживання у літні місяці.

Як приклад, пропонуємо вам розглянути один з наших реалізованих об’єктів в (Херсонській області) сонячної електростанції для компенсації власного споживання. Сумарна потужність 600 квт з монтажем 910 шт. фотоелектричних модулів від компанії Trinasolar.

Встановлене обладнання

Фотоелектричний модуль Trina Solar TSM-DE21M-660W Mono PERC

Продукція світового бренду з рейтингу Tuer 1 від компанії Trina Solar завжди підтримувала високу надійність і стабільну генерацію завдяки в першу чергу за рахунок якісної сировини та подвійного контролю якості роботи технологічних лінії. Висока генерація фото модуля потужністю 660 Вт і ефективністю модуля до 21,2% з технологією виготовлення осередків Half-Cut і 9MBB струмопровідних шин (Multi Busbar), з вищою економією BOS. Температурний коефіцієнт втрат потужності генерації модуля є одним з найкращих в трійці світових лідерів не більше – 0.36% / ℃.

Серія Vertex з 132 половинними осередками може генерувати велику кількість енергії, навіть при наявності часткових затенений модуля. Будучи одним з трійки лідерів в галузі виробництва модулів, нова серія Vertex є найбільш популярною продукцією для будівництва побутових і комерційних СЕС, В першу чергу завдяки своєму рівню якості і надійності.

Детальна інформація по фотомодуля Trina Solar TSM-DE21-660W

 

Максимальна потужність, W            660

Напруга холостого ходу, V                 45.7

Струм короткого замикання, A       18.53

ККД модуля %                                       21.2

Тип модуля                                            Монокристалл, halfcell

Размір, мм                                             2384 ×1303× 35

Вага, кг                                                    33,9

 

 

Гібридний промисловий інвертор GoodWe GW100K-ETC Series Hybrid

Інвертор виробляються в модульному виконання в складі: модуль MPPT, модуль постійного струму DC, модуль змінного струму AC, модуль управління режимами роботи АКБ (BMS, STS, EMS) і модулів АКБ (5 штук).
В інвертор інтегрована система “plug and play” яка спрощує процедуру первинної настройки обладнання. У комплекті обладнання інтегрований режим безперебійного енергопостачання (ІБП) з швидкістю перемикання менш ніж за 10 мс. Це дозволяє домагатися ідеального балансу енергопостачання в автономному режимі, з контролем напруги по кожній фазі окремо.
Режим регулювання реактивної потужністі і коефіцієнт потужності інвертора, це дозволяє застосування інверторів в мережах Micro-grid. Вбудована система безпеки забезпечує автоматичне і дистанційне виключення всієї системи.

Детальна інформація промислового инверторного инверторного GoodWe GW100K-ETC Series Hybrid

 

 • Поєднує в собі функціонал гібридного і мережевого інвертора 100 кВт .;
 • Оснащений функціями контролю заряду батарей, байпас кабінету, джерела безперебійного живлення;
 • Програмованний режим работы;
 • Сенсорний екран LCD для більш зручного налаштування і обслуговування;
 • Обмін даними RS485, LAN/WLAN;
 • Загальні розміри 600*800*2000 мм;
 • Вага 460 кг;
 • Ступінь захисту інвертора IP20
 • Гарантія 5 років.

 

Параметри акумулятора

 • діапазон напруги акумулятора                               200-920 V;
 • номер входу акумулятора                                         1 и 2;
 • номинальний струм одного акумулятора            100 А ;
 • режим зарядки акумулятора                                   самостійно адаптується к BMS .

 

Блок акумуляторів

 

 

Система накопичення енергії підприємства Atess модульного типу представлена ​​виробником у двох варіантах виконання з можливістю встановлення зовні та всередині будівель.
Виробник встановлює в модулі системи акумуляторні батареї Li ion типу загальною ємністю до 120 кВт/год. Встановлена ​​система BMS контролює ряд основних робочих параметрів режимів АКБ, а саме: контроль температурних режимів, щоб уникнути режиму температурного розгону і запобігання самозайманню осередків АКБ (з можливістю балансування струмів, що протікають, і оперативного відключення) в кожному модулі індивідуально. Контроль та передачу даних ступеня та струмів основних режимів заряду та розряду осередків АКБ.

Номинальна ємність, Агод          100

Цикличність акумулятора          6000

Тип батареї                                       Li-Ion

Розміри, мм                                      800*2150*1300

Вага, кг                                               ≤1500

 

 

 

 

 

 

Результати роботи системи змодельовані для Миколаївській області відповідно до міжнародних баз даних ліцензійного ПЗ PV SIST radiation databases.

Техніко-економичне обгрунтування проекта

                                            1.  Генерація Кіль-кть,
kВт·год
Ціна за 1 кВт·год ,грн.               Разом, грн
   1.1 Річний обсяг електроенергії, що виробляється СЕС 790 082 6 4 740 492
   1.2 Річний обсяг спожитої електроенергії підприємства на власні потреби (за даними сис-ми АСКУЕ)

 

                    2. Час роботи в автономному режимі за відсутності мережі Одиниці вимірювання Значення
2.1 При навантаженні 15 кВт год 19
2.2 При навантаженні 25 кВт год 12
2.3 При навантаженні 40 кВт год 7.5

 

Лізинг обладнання

Оскільки закупівля основного обладнання займає до 70% фінансових витрат на будівництво СЕС, для Вас надається можливість придбати його в лізинг. Подібні угоди зараз досить популярні і не поступаються формам звичайного кредитування. Ви можете скоротити розмір початкових інвестицій в будівництво СЕС більш ніж в 2 рази.
Лізинг дозволяє експлуатувати обладнання протягом визначеного договором періоду часу, за цей час підприємство виплачує лізинг за рахунок зменшення рахунків на ел. енергію. Сам об’єкт лізингу стає заставним майном до закінчення виплати його вартості лізингу.

Ставка придбання обладнання в лізинг становить близько 10-12% річних в євро.
Серед головних переваг лізингу можна виділити те, що придбане обладнання буде застраховано, клієнт істотно заощаджує первинних капіталовкладень і збільшує рентабельність власного бізнесу.
Сьогодні послуга лізингу обладнання вважається найбільш оптимальним і вигідним фінансовим рішенням для розвитку і просування Вашого бізнесу.

Компанія «Еко Про +» пропонує співпрацю тим клієнтам, для яких в пріоритеті – оптимальне використання фінансових коштів, розвиток власних промислових підприємств.

Надіслати заявку