Гібридна СЕС 250 кВт із системою EMS з Європи.

Гібридна СЕС 250 кВт під керуванням європейської EMS
Сонячна електростанція для підприємства у складі Smart Grid мережі.

У сучасному світі є багато засобів економії енергоресурсів, найбільш ефективним є гібридна сес для підприємств із застосуванням різних форм генерацій ВДЕ, використанням сучасних систем енергоменеджменту EMS, систем управління споживанням DSM, всі ці моделі стануть затребувані в найближчі роки з незмінним і на жаль багаторазовим збільшенням вартості енергоресурсів!  Виберіть сучасну та ефективну модель розвитку Вашого бізнесу з поетапним будівництвом гібридної сонячної електростанції!

    Протягом 2021-23 року в Україні з’явилась найбільш ефективна модель генерації СЕС у складі балансуючої групи енергопостачальної компанії з можливістю продажу надлишків не використаної енергії у вихідні та святкові дні, та купівлі дешевої електричної енергії (по 2.3 грн у нічний період) на по добовому ринку Р.Д.Н.

    Пропонуємо Вам ознайомитися з ефективними рішеннями світу, які реалізовані компанією Electrex та працюють протягом 15 років у світових компаній, як Coca Cola, Tetra Pak, Ikea, Iveco та інших, цей комплексний підхід дозволив оптимізувати та суттєво зменшити власне споживання енергії до фантастичних 60%.

Сучасна європейська система розподілу енергії заснована на концепції Smart Grid самодостатньої та автономної мікро мережі, у складі якої знаходяться системи :

Гібридна сонячна електростанція для підприємства (СЕС)

Система накопичення енергії для підприємства (СНЕ)

Система  керування енергоресурсами для підприємств (EMS)

Система керування споживанням електроенергії (DSM)

Система керування енергоресурсами у оператора ОСР (ADMS)

Всі зазначені системи працюють в автоматичному режимі, здійснюючи ряд функцій з балансування ТП оператора ОСР в піковий період (дод. дохід на балансуючому ринку), ефективне балансування між надлишком генерації СЕС і погодинним споживанням енергії з мережі відбувається за командою автоматичної системи управління енергоресурсами . Важливим елементом ефективної роботи є система DSM «Управління споживанням енергії» у оператора ОСР, спрямовану підвищення гнучкості і управління споживанням за споживача. Реалізація програми DSM може змінюватися від підвищення енергоефективності за допомогою простих систем EMS з ручним керуванням навантаженням повністю автоматичні системи Demand Response, які автоматично реагують на зміни попиту та цінові пропозиції на РДН. В Україні дуже інтенсивно обговорюється запровадження умов роботи нового виду діяльності (споживач – регулятор) для промислових підприємств, які встановили сонячну електростанцію та систему СНЕ.

Наша компанія “Smart Power Engineering” працює в технічному комітеті в складі робочої групи “Система управління попитом” DER (система вже тестується у ДТЕК) за участю представників “УКРЕНЕРГО”, “ДТЕК”, “Сігре Україна”, НКРЕКУ, інституту “Сікорського”, міністерства Енергетики та ін.

Переваги використання системи управління енергоресурсами EMS:

 • Онлайн моніторинг та споживання кожного вузла.
 • Автоматизація та контроль застарілого обладнання (контроль аварійних параметрів роботи).
 • Контролює екологічні та технологічні параметри.
 • Контроль якості електроенергії.
 • Планування та онлайн-контроль споживання енергоресурсів.
 • Аналітика вартості енергоносіїв із формуванням дієвого режиму споживання.
 • Моніторинг та дезодорація повітря AirQ SANI O3.
 • Редактор формул для розрахунку вартості енергії EnB, EnPI (Energy Performance Indicator), KPI (Key Performance Indicators)
 • Журнал профілактичного та сервісного обслуговування.
 • Сертифікація ISO 50001
 • Економія енергоресурсів – до 15%.

Економія за рахунок роботи системи DSM може бути значною: споживання енергії в піковий час може становити до 40 відсотків рахунку за електроенергію промислового споживача; уникнення цих піків із компенсацією споживання від власної генерації та СНЕ, а також виключення некритичних навантажень за рахунок зміни технологічного режиму роботи підприємства може знизити загальні рахунки на електроенергію на додаткові 15%.

    Наша компанія S.P.E. пропонує Вам розлянути наш смарт контроллер для дистанційного керування та сервісу режимів роботи СЕС та СНЕ, з подальшою можливостью роботи  підпримєтва на гуртовому ринку електрики РДН (споживач класу А). Таким чином за рахунок великої різниці у вартості електрики у ночі та в день, Ваше підприємство може заощадити до 20% вартості електрики за місяць!! 

.

Активна участь промислових підприємств (споживач – регулятор) у торгівлі електроенергією на ринку електроенергії РДН відкриває нові горизонти для операторів мереж ОСР, що дозволяють надавати споживачам механізми, що базуються на цінах на ринку РДН та стимулах економії. Реакція на попит DR (Demand Response) дозволяє споживачеві – регулятору коригувати свій агрегований профіль навантаження на основі повідомлення від оператора ринку РДН, крім того, це дозволяє оператору ОСР точно прогнозувати базове навантаження, щоб підтримувати рівновагу попиту та генерації, тим самим зрештою підвищуючи стабільність та якість роботи мережі.

Переваги використання системи DSM:

 • Інтеграція та управління різними програмами DR.
 • Економічно ефективне збільшення обсягів генерації ВІЕ.
 • Широкі та гнучкі можливості агрегування навантажень.
 • Короткостроковий прогноз споживання електроенергії.
 • Можливість продажу надмірної генерації у пік на ринку Д.П.
 • Планування графіка навантаження від цін ринку РДН.
 • Надійне планування графіка роботи завдяки прогнозу навантаження та аналітики управління навантаженням.
 • Повністю автоматизована підготовка розрахункових даних для підприємства. Управління внутрішніми ресурсами.
 • Керування пристроями через/за допомогою ESI (інтерфейс енергетичних послуг).
 • Економія енергоресурсів – до 15%.

Гібридна сес для підприємств – це найбільш ефективне комплексне рішення, що дозволяє суттєво знизити споживання електроенергії із зовнішньої мережі, а також суттєво покращує якість та незалежність в електропостачанні, поєднує у собі суттєвий функціонал переваг як основа сучасної Smart Grid мережі з можливістю роботи в режимі автономної мережі та інтеграція додаткових джерел генерації від вітрових, біогазових установок. Основною причиною якої встановлюють гібридні СЕС на підприємствах – це неякісне електропостачання із зовнішніх ел. мереж, занижену або підвищену напругу, перекоси по фазах, періодичне відключення електропостачання. Більшість перебоїв електроенергії відновлюються протягом декількох хвилин, при аварії на лініях електропередач ремонтні роботи можуть тривати кілька годин або днів, що особливо впливає на режим роботи підприємства.

Гібридна сонячна електростанція для промисловості при оптимальному орієнтирі будівель для розміщення сонячних батарей, правильному підборі азимуту, кута нахилу та потужності масивів сонячних батарей, гібридна СЕС 250 кВт повністю компенсує до 60% споживання (залежно від ємності АКБ) електроенергії підприємством з обмеженням потужності і роботою тільки у світлу пору доби), одночасно здійснюючи зарядку підключених до неї масивів АКБ тим самим накопичують у них надлишок генерації СЕС.

Вдень електроенергія генерується від масиву сонячних батарей (ФЕМ) з метою компенсації споживання електроустановки підприємства. Згенерована надлишкова енергія накопичується в акумуляторних батареях (АКБ) і надалі споживається підприємством у потрібний час щодня або вночі. При зменшенні генерації (після обіду або ввечері, похмурий день) різниця від генерації СЕС та споживанням електроенергії компенсується за рахунок накопиченого в АКБ об’йому енергії, а при повному їх розряді – від зовнішньої мережі або іншого джерела додаткового електропостачання (диз. генератор тощо).

Переваги використання гібридної сонячної електростанції:

 • Автономність підприємства та покращення якості енергозабезпечення.
 • Інтеграція додаткових типів генерацій (біогаз, вітер та ін.).
 • Зменшення частки споживання електроенергії від мережі ОСР за рахунок власної генерації від генерації ВІЕ.
 • Компенсація піків споживання вдень за рахунок покупки вночі (з використанням СНЕ).
 • Збільшення потужності електроустановки підприємства становить 15%.
 • Дохід від продажу невикористаного надлишку генерації ВІЕ у пік генерації СЕС, не робочі та святкові дні тощо. (Відправимо комерційну пропозицію від енергопостачальної компанії з умовами).
 • Додатковий дохід за рахунок різниці тарифів (накопичення енергії в СНЕ вночі та продаж або споживання в день для пром. споживача класу А).
 • Додатковий прибуток від установки швидких станцій заряду електромобілів.
 • Net Metering (взаємозаліки з генерації та споживання з електромережі).
 • Компенсація реактивної потужності.
 • Зменшення залежності від ціни за електроенергію.
 • Економія енергоресурсів до 60% (від потужності СНЕ).

 

 Гібридна СЕС 250 кВт , блок-схема.

Порівняльний аналіз ефективності генерації гібридної СЕС 250 кВт та мережевої СЕС для підприємства.

Звертаємо Вашу увагу на наступні графіки генерації двох різних типів сонячних електростанцій з метою оцінки ефективності їх застосування та економічної доцільності.

                      Графік роботи гібридної СЕС

Гібридна промислова сэс 250 кВт , аналіз графіку генерації, висновки:

За червоним графіком видно, що максимальна ефективність генерації гібридної СЕС відбувається у день, а накопичена в АКБ енергія використовується за потребою (зелений графік), враховуючи цілодобовий режим споживання обладнання підприємства. Uібрідна сес для промислового підприємства  ще раз підкреслює більш високу ефективність генерації та ефективніше споживання ел. енергії.
Можливість роботи у двох одночастинних режимах гібридного інвертора, а саме компенсації споживання підприємства за рахунок генерації від масиву фем та одночасно накопичення надлишків енергії в АКБ. Це дозволяє швидко реагувати на піки споживання, оскільки обсяг видачі накопиченої енергії з АКБ залежить від генерації сонячної електростанції. Також можливість зміщувати обсяг споживання у нічний час (за рахунок обсягів накопиченої енергії на день).
Гібридна промислова сэс 250 кВт дозволяє компенсувати споживання електроенергії з мережі не більше 60% обсягу річного споживання (залежно від ємності АКБ та за  режиму роботи підприємства).
Найбільш ефективна гібридна сес для підприємств, що працюють цілодобово.

 

               Графік роботи мережевої СЕС

Аналізуючи графік генерації мережної сонячної електростанції можна зробити висновки:

Сонячна електростанція для виробництва і її генерація обмежені потужністю працюючого обладнання підприємства, максимальна генерація (зелений графік) наближена до графіка генерації споживання підприємства (за ідеальних умов сонячної активності виключно в літні місяці та вдень). За наявності стабільного навантаження в електроустановці, в періоди з 8:00 до 10:30 та з 16:30 до 18:00 компенсація споживання підприємства від мережевої СЕС складе не більше 35%. Для більш ефективної компенсації зазначених обсягів споживання необхідно збільшити загальну потужність СЕС на понад 30%. Понад те, у зимовий період, коли споживання підприємством електроенергії зростає, а сонячна інсоляція істотно знижується, компенсація споживання зводиться до 10%. Сумарно протягом року під час роботи підприємства з гібридної СЕС можлива компенсація обсягів річного споживання електроенергії трохи більше 35%.

Сонячні електростанції для виробництва це варіант реалізації ефективний для підприємств з денним графіком роботи, таких як пансіонати та бази відпочинку, з піками споживання в денний час та стабільним графіком навантаження.

Як приклад, пропонуємо вам розглянути один з варіантів реалізації гібридної промислової сонячної електростанції для компенсації власного споживання потужністю 250 кВт, СНЕ – 428кВт*год.

Рекомендоване обладнання
Фотоелектричний модуль Trina Solar TSM-DE19M-550W Mono PERC

Продукція світового бренду з рейтингу Tier 1 від компанії Trina Solar завжди підтримувала високу надійність та стабільну генерацію завдяки насамперед за рахунок якісної сировини та подвійного контролю якості роботи технологічної лінії. Висока генерація фото модуля потужністю 550 Вт та ефективністю модуля до 21% з технологією виготовлення осередків Half-Cut та 9MBB струмопровідних шин (Multi Busbar), з більш високою економією BOS. Температурний коефіцієнт втрат потужності генерації модуля є одним із найкращих у трійці світових лідерів не більше – 0.36%/℃.
Серія Honey зі 110 половинними осередками може генерувати велику кількість енергії, навіть за наявності часткових затінень модуля. Будучи одним із трійки лідерів у галузі виробництва модулів, нова серія Honey є найбільш популярною продукцією для будівництва побутових та комерційних СЕС, насамперед завдяки своєму рівню якості та надійності.

 

  Максимальна потужність, W               550

  Напруга холостого ходу, V                   37.9

  Струм короткого замикання, A          18.52

  ККД модуля %                                          21

  Тип модуля                                               Монокристал, Half Cell

  Розміри, мм                                              2384×1096×35

   Вага, кг                                                       28.6

 

Детальна інформація щодо фотомодуля Trina Solar Vertex TCM-DE19M 555Вт

Промисловий гібридний інвертор ATESS 250 кВт

Промисловий гібридний інвертор шафового типу Atess PCS 250 – це інноваційне інверторне обладнання для комерційних та промислових гібридних сонячних електростанцій, (АС) потужність PSC до 250кВт, (DС) за фотомодулями до 350кВт. (СНЕ) потужністю 428кВт * год. Виробником передбачена можливість режиму паралельної роботи (не більше чотирьох штук) у групі з інверторів Atess PCS 250 зі збільшенням загальної потужності системи до 1 МВт. Гнучка конфігурація системи дозволяє максимально ефективно використовувати сонячну генерацію та забезпечувати безперервне та економічне енергопостачання, тим самим мінімізуючи споживання від мережі змінного струму з можливістю одночасного накопичення обсягів енергії в АКБ.

Детальна інформація про промисловий гібридний інвертор Atess PCS 250

        

Atess PCS 250 це зразок гібридної системи енергопостачання з компенсації власного споживання для промислових підприємств за рахунок сонячної генерації та забезпечують ряд додаткових функцій а саме: Забезпечення безпечного, стабільного та безперебійного енергопостачання підприємства, можливість онлайн моніторингу та контролю основних режимів енергоспоживання, компенсацію складових реактив.

система накопичення енергії для підприємств

Можливість гнучкого налаштування конфігурації та режимів роботи контролера заряду від ФЕМ, комутаційної шафи з функцією байпасу та системою накопичення енергії до 428 кВт*год. Наявність сенсорного РК-дисплея для зручнішого налаштування параметрів.
Підтримка функції дистанційного керування DG. Загальні розміри: 1200/1900/800 мм. Вага 900 кг. 5 років.

ATESS 500K Bypass Cabinet

 

ATESS bypass cabinet призначений для використання разом із двонаправленим інвертором з метою автоматичної комутації та передачі енергії залежно від режимів роботи (заряд/розряд АКБ, автономний режим). Також він оснащений вимикачем (SCR) для автоматичного відключення, а також роз’єднувачі ручного типу для відключення навантаження інвертора PCS PV та GRID. Протоколи обміну даними RS485, CAN 2.0. Загальні розміри: 1600/1900/800 мм. Вага 610 кг.

 

Система онлайн моніторингу генерації СЕС

 

Інтелектуальний онлайн моніторинг на основі модуля ShineMaster здійснює збір та передачу даних у режимі реального часу та передає їх на моніторинг даних. Автоматично контролює та передає параметри та режими роботи основних елементів, а саме показників потужності генерації СЕС, ступінь заряду АКБ, дані обсягу споживання енергосистеми підприємства та інші параметри сонячної електростанції, що дозволяє контролювати та більш ефективно розподіляти генерацію та накопичені системою обсяги електроенергії.

 

 

На сайті виробника Atess можна ознайомитися з онлайн-роботою системи моніторингу на одному з об’єктів.

Блок акумуляторів

 

Система накопичення енергії Atess модульного типу представлена ​​виробником у двох варіантах виконання з можливістю встановлення зовні та всередині будівель.
Виробник встановлює у модулі системи акумуляторні батареї Lifepo4 із загальною ємністю до 428 кВт*годин. Встановлена ​​система BMS контролює 50 основних робочих параметрів режимів робот осередків АКБ, а саме: контроль температурних режимів, щоб уникнути режиму температурного розгону по запобіганню самозаймання осередків АКБ (з можливістю балансування струмів, що протікають, і оперативного відключення) в кожному модулі індивідуально. Контроль та передачу стану заряду/розряду осередків, струмів основних режимів роботи осередків АКБ.

 

 

Номінальна ємність шафи, kWh          100

Циклічність акумулятора          6000

Тип батареї                                      Lifepo4

Розмір, мм                                      800/2150/1300

Вага, кг                                               ≤1500

Техніко-економічне обґрунтування проекту

                                            1.  Генерація Кіл-ть,
kВт·ч
Ціна за 1 кВт*ч ,грн.          Разом, грн
   1.1 Сонячна електростанція для підприємства генерація на рік 336 190 8 2 017 140
   1.2 Річний обсяг спожитої електроенергії підприємства на власні потреби (за даними системи АСКОЕ)

Гібридна сонячна електростанція для промисловості у лізинг.

Оскільки закупівля основного обладнання займає до 70% фінансових витрат на будівництво гібридної СЕС, Вам надається можливість придбати його в лізинг. Подібні проекти зараз досить популярні і не поступаються формам звичайного кредитування. Ви можете скоротити розмір початкових інвестицій у будівництво СЕС більш ніж у 2 рази.
Лізинг дозволяє експлуатувати устаткування протягом певного договором періоду часу, цей час підприємство виплачує лізинг з допомогою зменшення рахунків по ел. енергію. Сама гібридна сес для підприємств стає заставним майном до закінчення виплати її вартості лізингу.
Гібридна сонячна електростанція для промисловості може бути оформлена за ставкою лізингу орієнтовно 10-12% річних у євро.
Серед основних переваг лізингу можна назвати те, що придбане устаткування буде застраховано, покупець значно економить первинні капіталовкладення і підвищує рентабельність свого бізнесу.
Сьогодні послуга лізингу обладнання вважається найбільш оптимальним та вигідним фінансовим рішенням для розвитку та просування вашого бізнесу.
Компанія «Еко ПРО+» пропонує співпрацю тим клієнтам, бажаючих встановити сонячні електростанції для виробництва для зменшення рахунків за електроенергію та ефективний розвиток власного бізнесу.

Надіслати заявку