Главная > Рішення > Сонячні електростанції > Комерційні СЕС > Гібридні СЕС для підприємств > Гібридна сес підприємства 500 кВт з режимом роботи на РДН.

Гібридна СЕС 500 кВт із керуванням європейської системи EMS

Гібридна СЕС 500 кВт під керуванням європейської EMS
(Система управління генерацією СЕС та споживанням підприємства).

Гібридна СЕС для підприємств в умовах постійного подорожчання енергоресурсів доводиться шукати додаткові способи економії за рахунок оптимізації споживання енергоресурсів, скорочення персоналу, зменшення ваги чи якості продукції. У сучасному світі є багато способів економії, найефективніша гібридна генерація із застосуванням різних генерацій ВІЕ під управлінням сучасних систем EMS, активна участь у роботі на енергетичному ринку тощо.

Наша компанія є офіційним представником лідера Європейських систем EMS з енергоефективності та енергоменеджменту компанії Electrex, досвід роботи протягом 25 років визнаний ефективною роботою зі світовими лідерами, перейдіть за посиланням.

Рекомендуємо ознайомитися з ефективними рішеннями, які реалізовані компанією Electrex та працюють протягом 15 років у світових компаній, як Coca Cola, Tetra Pak, Ikea, Iveco та інших, цей комплексний підхід дозволив оптимізувати та суттєво зменшити споживання енергії до фантастичних 60%.

Сучасна європейська система розподілу енергії заснована на концепції самодостатньої та автономності у Smart Grid мережі, ефективне балансування між генерацією та споживанням енергії відбувається за командою автоматичної системи управління ADMS оператора мереж ОСР. Важливим елементом ефективної роботи є система DSM «Управління споживанням енергії», спрямована на підвищення гнучкості та управління споживанням на стороні споживача. Реалізація програми DSM може змінюватись від підвищення енергоефективності за допомогою простих систем EMS з ручним керуванням навантаженням до повністю автоматичних систем Demand Response, що автоматично реагують на зміни попиту та цінові пропозиції на РДН. В Україні дуже інтенсивно обговорюється запровадження умов роботи нового (споживач – регулятор) для промислових підприємств, які встановили сонячну електростанцію та систему СНЕ.

   Наша компанія S.P.E. пропонує Вам розлянути наш смарт контроллер для дистанційного керування та сервісу режимів роботи СЕС та СНЕ, з подальшою можливостью роботи  підпримєтва на гуртовому ринку електрики РДН (споживач класу А). Таким чином за рахунок великої різниці у вартості електрики у ночі та в день Ваше підприємство може заощадити до 20% вартості електрики за місяць!!  

Наша компанія «Smart Power Engineering» працює в технічному комітеті  у складі робочої групи «Система управління попитом» ADMS (система вже тестується у ДТЕК) за участю в ній представників «УКРЕНЕРГО», «ДТЕК», «Сігре Україна» , НКРЕКУ, інституту Сікорського», міністерства Енергетики тощо.

Переваги використання системи EMS:

 • Онлайн моніторинг роботи та споживання кожного вузла.
 • Автоматизація та контроль застарілого обладнання (контроль аварійних параметрів роботи).
 • Система віддаленого керування споживанням.
 • Інтеграція та управління генерацією від ВІЕ.
 • Контролює екологічні та технологічні параметри.
 • Контроль якості електроенергії.
 • Планування та онлайн контроль споживання енергоресурсів.
 • Аналітика вартості енергоносіїв із формуванням ефективного режиму споживання.
 • Моніторинг та дезодорація якості повітря AirQ SANI O3.
 • Редактор формул для розрахунку вартості енергії EnB, EnPI (Energy Performance Indicator), KPI (Key Performance Indicators)
 • Журнал подій профілактичного та сервісного обслуговування.
 • Сертифікація ISO 50001
 • Економія енергоресурсів – до 15%.

     Наша компанія S.P.E. пропонує Вам розлянути наш смарт контроллер для дистанційного керування та сервісу режимів роботи СЕС та СНЕ, з подальшою можливостью роботи  підпримєтва на гуртовому ринку електрики РДН (споживач класу А). Таким чином за рахунок великої різниці у вартості електрики у ночі та в день Ваше підприємство може заощадити до 20% вартості електрики за місяць!! 

Гібридна сонячна сес підприємств дасть додаткову єкономію за рахунок роботи системи DSM ( балансуючий ринок) досить суттєво: вартість споживання  енергії в піковий час може становити до 40 відсотків вартості рахунку за електроенергію промислового споживача; за рахунок накопичення єлектрики у ночний період ті її споживання вранці частковою  компенсацією споживання від власної генерації СЄС, а також вимикання некритичних навантажень за рахунок зміни технологічного режиму роботи підприємства на денний час може знизити загальні рахунки на електроенергію на додаткових 15%.

Система керування споживанням DSM, особливості:

 • Інтеграція та керування різними програмами DR.
 • Економічно ефективне збільшення обсягів генерації ВДЕ.
 • Широкі та гнучкі можливості агрегування навантажень.
 • Короткостроковий прогноз споживання електроенергії.
 • Можливість продажу надлишкової генерації на пік на ринку Д.П.
 • Планування графіка навантаження цін на ринку Р.Д.Н.
 • Надійне планування графіка роботи завдяки прогнозу навантаження та аналітики управління навантаженням.
 • Повністю автоматизована підготовка розрахункових даних для підприємства. Управління внутрішніми ресурсами.
 • Управління пристроями через/за допомогою ESI (інтерфейс енергетичних послуг).
 • Економія енергоресурсів – до 15%.

Гібридна сонячна електростанція для промисловості це можливість додаткового доходу участь у новій ролі (споживач – регулятор) у роботі на оптовому ринку електроенергії РДН, це також дає нові можливості для операторів мереж ОСР (балансування ТП), що дозволяють надавати споживачам механізми, засновані на цінах на ринку РДН і стимулах економії. Реакція на попит (Demand Response) дозволяє споживачеві – регулятору коригувати свій агрегований профіль навантаження на основі повідомлення від оператора ринку РДН, крім того, це дозволяє оператору ОСР точно прогнозувати базове навантаження, щоб підтримувати рівновагу попиту і генерації, тим самим в кінцевому підсумку підвищуючи роботи мережі.

Придбати або замовити розрахунок гібридної сес 500 кВт

Ви можете зв’язавшись із фахівцями нашої компанії

Відправити заявку

Гібридна СЕС для підприємства переваги:

 • Автономність підприємства та покращення якості енергозабезпечення.
 • Інтеграція додаткових типів генерацій (біогаз, вітер та ін.).
 • Зменшення частки споживання електроенергії від мережі ЗРР за рахунок власної генерації від генерації ВІЕ.
 • Компенсація піків споживання вдень за рахунок покупки вночі (з використанням СНЕ).
 • Збільшення потужності електроустановки підприємства становить 15%.
 • Поліпшення якості електроенергії завдяки СНЕ.
 • Дохід від продажів надлишку генерації ВІЕ на пік споживання.
 • Додатковий дохід за рахунок різниці тарифів (накопичення енергії в СНЕ вночі та продажу в денний пік споживання).
 • Додатковий прибуток від станцій заряду електромобілів.
 • Net Metering (взаємозаліки з генерації та споживання з електромережі).
 • Компенсація реактивної потужності.
 • Найменше залежність від цін на електроенергію.
 • Економія енергоресурсів до 60% (від потужності СНЕ).

Як правило, основною причиною з якої встановлюють гібридні СЕС для підприємства — це компенсація обсягів споживання електроенергії на підприємства з цілодобовим графіком роботи, підвищення потужності електроустановки та безперебійне енергопостачання. Як правило в морально застарілих і не реконструйованих мережах обленерго присутнє систематичне неякісне електропостачання: знижена або підвищена напруга, перекоси по фазах, періодичне відключення електропостачання. Більшість перебоїв електроенергії відновлюються протягом декількох хвилин, при аварії на лініях електропередач ремонтні роботи можуть тривати кілька годин або днів, при цьому особливо сильно впливає на виробничий процес, особливо пов’язані з випуском дорогої продукції, що потребують безперебійного та стабільного енергопостачання.

 Гібридна сес 500 кВт, блок-схема

Гібридна сес для підприємства поєднує у собі функціонал переваг роботи автономної та мережевої СЕС. При правильному доборі азимуту, кута нахилу та потужності масивів фотомодулів, компенсація споживання становить до 60% (залежно від ємності АКБ) електроенергії підприємства на відміну від мережевої (не більше 30%) та генерації лише у світлий час доби.

У денний час гібридна промислова електростанція генерує електроенергію від груп фотоелектричних модулів (ФЕМ), використовує її компенсації власного споживання з одночасним накопиченням надлишків генерації в акумуляторних модулях. При зменшенні генерації (настання вечора, похмурий день) дефіцит електроенергії компенсується за рахунок накопиченого в АКБ об’єму енергії, а при їх повному розряді – від загальної електромережі або іншого джерела зовнішнього електропостачання (диз. генератор тощо).

Гібридна промислова електростанція для оптимального розподілу генерованої енергії та одночасного онлайн моніторингу в електроустановці підприємства рекомендується встановити смарт систему обліку енергоресурсів. Це дозволить виявити найенергоємніші навантаження з метою їх подальшої заміни більш економні або оптимізувати їх режими роботи з можливістю зміщення графіків споживання на денний час доби, максимально використовуючи генерацію.

Порівняльний аналіз ефективності генерації гібридної та мережевої СЕС

Звертаємо Вашу увагу на наведені нижче графіки генерації двох різних типів сонячних електростанцій для оцінки ефективності їх застосування та економічної доцільності.

                             Графік роботи гібридної СЕС

Гібридна промислова електростанція, аналіз графіка генерації висновки :

За графіком видно, що максимальна ефективність роботи гібридної СЕС з огляду на споживання підприємства відбувається в денний час доби.
Можливість одночасної роботи у двох паралельних режимах СЕС, а саме компенсації споживання підприємства за рахунок генерації від масиву фем та накопичення надлишків енергії в АКБ, це дозволяє швидко реагувати на піки споживання оскільки видачі накопиченої енергії з АКБ так само зменшення залежності від активності сонячної генерації та можливість зміщувати графік компенсації споживання у нічний час (за рахунок обсягів накопиченої енергії вдень). Сумарно за рік, при роботі з гібридною СЕС, можлива компенсація обсягів річного споживання електроенергії не більше 70%.

Це варіант реалізації ефективний для підприємств працюючих цілодобово.

                                 Графік роботи мережевої СЕС

Аналізуючи графік генерації мережної сонячної електростанції можна зробити висновки:

Режим генерації сонячної станції (з обмеженням потужності) та графік споживання підприємства, максимально ефективніше наближатися до графіка генерації споживання підприємства (за ідеальних умов сонячної активності виключно в літні місяці та в денний час доби). За наявності стабільного навантаження в електроустановці, у періоди з 8-00 до 10-30 та з 16-30 до 18-00, компенсація споживання підприємства від мережевої СЕС становитиме не більше 50%. Для більш ефективної компенсації зазначених обсягів споживання необхідно збільшити загальну потужність СЕС більш ніж на 30%. Більше того, в зимовий період, коли споживання електроенергії зростає, а сонячна активність суттєво знижується, компенсація споживання зводиться до нуля. Сумарно за рік, під час роботи підприємства з гібридною СЕС, можлива компенсація обсягів річного споживання електроенергії не більше 40%.

Це варіант реалізації ефективний для сезонних підприємств таких як пансіонати та бази відпочинку, з піками споживання у літні місяці.

Як приклад, пропонуємо вам розглянути один з варіантів реалізації гібридної промислової сонячної електростанції для компенсації власного споживання, потужністю по АС 500 кВт, ESS – 428кВт/год.

Рекомендоване обладнання:

Фотоелектричний модуль Trina Solar TSM-DE17M-450W Mono PERC

Продукція світового бренду з рейтингу Tier 1 від компанії Trina Solar завжди підтримувала високу надійність і стабільну генерацію завдяки в першу чергу за рахунок якісної сировини та подвійного контролю якості роботи технологічних ліній. Висока генерація фото модуля потужністю 450 Вт і ефективністю модуля до 20,6% з технологією виготовлення осередків Half-Cut і 9MBB струмопровідних шин (Multi Busbar), з більш високою економією BOS. Температурний коефіцієнт втрат потужності генерації модуля є одним з найкращих у трійці світових лідерів не більше – 0.36%/℃.

Серія Honey із 144 половинними осередками може генерувати велику кількість енергії, навіть за наявності часткових затінень модуля. Будучи одним із трійки лідерів у галузі виробництва модулів, нова серія Honey є найбільш популярною продукцією для будівництва побутових та комерційних СЕС, насамперед завдяки своєму рівню якості та надійності.

 

   Максимальна потужність, W            450

   Напруга холостого ходу, V                49.6

   Струм короткого замикання, A        11.53

   ККД модуля %                                       20,6

   Тип модуля                                            MonoPERC, Half Cell

   Розмір, мм                                             2102×1040×35

   Вага, кг                                                      24

Детальна інформація щодо фотомодуля Trina Solar TSM-DE17M-450W

Промисловий гібридний інвертор 500 кВт

Промисловий гібридний інвертор шафового типу Atess PCS 500 – це інноваційне інверторне обладнання для комерційних та промислових гібридних сонячних електростанцій, (АС) потужність PSC до 500кВт (DS) за фотомодулями до 550кВт. (ESS) потужністю 428кВт/годину. Виробником передбачена можливість режиму паралельної роботи (не більше чотирьох штук) у групі з інверторів Atess PCS 500 зі збільшенням загальної потужності системи до 2 МВт. Гнучка конфігурація системи дозволяє максимально ефективно використовувати сонячну генерацію і забезпечувати безперервне та економічне енергопостачання, тим самим мінімізуючи споживання від мережі змінного струму з можливістю одночасного накопичення обсягів енергії в АКБ.

Детальна інформація щодо промислового гібридного інвертора Atess PCS 500

Atess PCS 500 це зразок гібридної системи енергопостачання з компенсації власного споживання для промислових підприємств за рахунок сонячної генерації та забезпечують ряд додаткових функцій а саме: Забезпечення безпечного, стабільного та безперебійного енергопостачання підприємства, можливість онлайн моніторингу та контролю основних режимів енергоспоживання, компенсацію складових реактивної .

Маючи гнучке налаштування конфігурації режимів роботи контролера заряду від фем, комутаційної шафи з функцією байпасу та системою накопичення енергії до 428 кВт/год;
Застосуємо в системах промислового рівня з можливістю паралельного з’єднання декількох модулів, об’єднуючи в систему до 2МВт (АС) та енергоємністю системи накопичення 1,7 МВ/год;

Сенсорний РК-дисплей для зручнішого налаштування параметрів та обслуговування;
Підтримка функції дистанційного керування DG;
Загальні розміри: 1200/1900/800 мм;
Вага 900 кг;
5 років.

Комутаційна шафа ATESS 500K

 

ATESS bypass cabinet призначений для використання разом із двонаправленим інвертором та фотоелектричним інвертором для автоматичної комутації та передачі енергії залежно від режимів роботи (заряд/розряд АКБ, автономний режим). Також він оснащений статичним вимикачем (SCR) для автоматичного відключення, а також роз’єднувачі ручного типу для відключення навантажувального інвертора PCS PV та GRID.
Обмін даними RS485/CAN.
Загальні розміри: 1600/1900/800 мм.
Вага 610 кг.

 

Гібридна сонячна сес підприємства її система моніторинга

Інтелектуальний онлайн моніторинг на основі модуля ShineMaster здійснює збір та передачу даних у режимі реального часу та передає їх на моніторинг даних. Автоматично контролює та передає параметри та режими роботи основних елементів модулів СЕС, а саме показників потужності генерації СЕС, ступінь заряду АКБ, дані обсягу споживання енергосистеми підприємства та інші параметри сонячної електростанції, що дозволяє контролювати та більш ефективно розподіляти генеровані та накопичені системою енергоресурси.

На сайті виробника Atess ви можете ознайомитися з онлайн роботою системи моніторингу на одному з об’єктів.

 

Блок акумуляторів

Система накопичення енергії Atess модульного типу представлена ​​виробником у двох варіантах виконання з можливістю встановлення зовні та всередині будівель.
Виробник встановлює в модулі системи акумуляторні батареї Li ion типу загальною ємністю до 120 кВт/год. Встановлена ​​система BMS контролює ряд основних робочих параметрів режимів АКБ, а саме: контроль температурних режимів, щоб уникнути режиму температурного розгону і запобігання самозайманню осередків АКБ (з можливістю балансування струмів, що протікають, і оперативного відключення) в кожному модулі індивідуально. Контроль та передачу даних ступеня та струмів основних режимів заряду та розряду осередків АКБ.

Номінальня ємність, kWh          100

Циклічність акумулятора             6000

Тип батареї                                        Li-Ion

Розмір, мм                                        800/2150/1300

Гібридна сонячна сес підприємства техніко-економічні показники

    1.  Генерація Кіл-ть,
kВт·г
Ціна за 1 кВт·г ,грн.     Разом, грн
   1.1 Гібридна промислова електростанція генерація на рік 672 370 6 4 034 160
   1.2 Гібридна сонячна сес підприємства, окупність до 4 років

Гібридна сонячна сес підприємства у лізинг.

Гібридна промислова електростанція при закупівлі основного обладнання його вартість займає до 70% фінансових ресурсів підприємства на будівництво, для Вас надається можливість придбати його в лізинг. Подібні угоди зараз досить популярні та не поступаються формам звичайного кредитування. Ви можете скоротити розмір початкових інвестицій у будівництво СЕС більш ніж у 2 рази.
Гібридна сонячна сес підприємства при оформленні її у лізинг дозволяе експлуатувати обладнання протягом певного договором періоду часу, за цей час підприємство виплачує лізинг (частково за рахунок єкономії на рахунках за єлектрику) з допомогою зменшення рахунків на ел. енергію. Сам об’єкт лізингу стає заставним майном до закінчення виплати вартості лізингу.
Ставка придбання обладнання в лізинг становить близько 10-12% річних у євро.
Серед основних переваг лізингу можна назвати те, що придбане устаткування буде застраховано, покупець значно економить початкових капіталовкладеннях і підвищує рентабельність свого бізнесу.
Сьогодні послуга лізингу обладнання вважається найбільш оптимальним та вигідним фінансовим рішенням для розвитку та просування Вашого бізнесу.

Компанія «Еко Про+» пропонує співпрацю тим клієнтам, для яких пріоритетом є оптимальне використання фінансових засобів, розвиток власних промислових підприємств.

 

Надіслати заявку