Главная > Рішення > Сонячні електростанції > Комерційні СЕС > СЕС 104 кВт з обмеженням потужності (компенсація власного споживання)

Промислова сонячна електростанція потужністю 104 кВт

Загальний опис сонячної електростанції 104 кВт
для компенсації власного споживання

”Еко Про плюс” пропонує Вам розглянути технічні характеристики гібридної промислової сонячної електростанції потужністю 499 кВт, яку Ви можете замовити і купити в нашої компанії.

Дане рішення підходить для малих підприємств(з малою потужністю виробництва), таких як: хлібзаводи, кондитерські фабрики, склади замороженої продукції і т.д. Основні витрати таких підприємств – електроенергія, все обладнання яких працює на електриці (печі, двигуни, рефрижератори, конвеєрні стрічки та ін.)

Виходячи з нестабільності на енергоринку нашої країни, а саме систематичне підвищення тарифів на електроенергію, дане рішення є економічно вигідним капіталовкладенням. Використання сонячної електростанції дозволить Вам не тільки істотно заощадити на оплаті за електроенергію і підвищити рентабельність підприємства, а й отримати енергетичну незалежність від зовнішніх енергомереж, а саме безперебійне і якісне отримання електроенергії. З огляду на щорічні підвищення тарифів на електроенергію і при ціні в 3 грн. окупність даної інвестиції орієнтовно становить 4 роки.

До основних переваг сонячних електростанцій можна віднести наступне:

• автоматизація виробництва дозволяє мінімізувати витрати на обслуговуючий персонал;

• компенсація потужності (актив / реактив);

• мінімум витрат, для підтримки працездатності, після введення в експлуатацію;

• тривалий термін служби обладнання (ФЕМ до 30 років, інвертори – 15 років).

Наше рішення це – сонячна електростанція, яка в денний час доби зможе повністю або частково компенсує споживання електроенергії.

Як працює СЕС для власного споживання?

Наша команда професіоналів пропонує комплексне рішення по проектуванню і реалізації СЕС в якості системи з компенсацією власного споживання електроенергії. Можливі варіанти реалізації гібридної генерації СЕС від фотомодулів так і з одночасною паралельної генерацією від вітрових установок (тільки з установкою окремих вітрових і сонячних інверторів).

Перший варіант реалізації:

Ми пропонуємо нашим замовникам повний спектр послуг в сфері відновлюваної енергії: проектування, будівництво, введення в експлуатацію СЕС для компенсації власного споживання і подальше сервісне обслуговування.

Для цього мається на увазі використання спеціальних інтелектуальних аналізаторів мережі (smart logger), що обмежують вихідну потужність. Наприклад, Smart Meter для інверторів Fronius, логгер SEC 1000 це рішення для інверторів Goodwe. Smart looger прості в установці, а за вартістю можна порівняти з ел. лічильниками систем АСКОЕ, необхідними для зеленого тарифу.

Смарт логгер GoodWe SEC 1000 для моніторингу та обмеження генерації СЕС

 

Інтелектуальний контролер енергії здійснює збір і аналіз даних в режимі реального часу і передає їх на SEMS портал моніторингу даних. Автоматично регулює вихідну активну потужність, коефіцієнт потужності і інші параметри сонячної електростанції, обмежує вихід змінного струму в мережі, що дозволяє розподіляти системні ресурси більш ефективно.

 

 

Smart Meter

Призначений для балансування генерації енергії СЕС з споживаної навантаженням електроустановки від мережі. Оперативно визначає значення напруги, струму, активної потужності, реактивної потужності, коефіцієнта потужності і частоти для передачі їх в систему моніторингу даних.

 

 

 

 

 

Перевагою даних СЕС є простота їх реалізації. Відсутність необхідності тривалого і часто невиправдано дорогого оформлення технічної документації для отримання «Зеленого» тарифу. Досить спроектувати, побудувати і ввести в експлуатацію сонячну станцію!

Даний варіант сонячної електростанції найбільш підходить для об’єктів в яких денне споживання електроенергії більше ніж в нічний час доби, тому що виробляється сонячними фотомодуля електроенергія буде використовуватися найбільш ефективно. Так само необхідно підкреслити, що в нічний / вечірній час сонячна електростанція не генерує електроенергію і не зможе покривати ваше споживання.

При належному проектуванні СЕС та реконструкції існуючої електроустановки підприємства в подальшому можливо при мінімальних витратах часу і коштів укласти договір «Зеленого тарифу». Власне забезпечення – це альтернатива без використання дорогих акумуляторів: замість АКБ ви в нічний час використовуєте міські електромережі.

Другий варіант реалізації:

Цей варіант компенсації передбачає укладення договору з енергопостачальною компанією за взаємозаліком електроенергії (за нерегульованим тарифом, або за цінами оптового ринку електроенергії тільки при наявності оптової ліцензії на право продажу ел. енергії).

При укладенні цього договору, підприємство буде генерувати зайву енергію, вироблену вашої сонячною електростанцією, в загальні енергомережі і споживати її назад, безоплатно в нічний час або, під час пікового навантаження підприємства. На відміну від першого варіанта з використанням смарт Логгер, що обмежує потужність, ви використовуєте всю можливу генерацію СЕС (відсутня залежність генерується СЕС від власного споживання обладнання). Такий варіант особливо вигідний, якщо ваше підприємство працює по ночах і вам потрібна енергія і в нічні години. Слід зазначити що цей варіант є найбільш оптимальним щодо більш ефективного використання енергії, що генерується сонячною електростанцією, отже й ефективніше окупність вкладених інвестицій.

Згідно з твердженнями НКРЕКП, такий договір може укласти з будь-якою енергопостачальною компанією.

Переваги будівництва СЕС для самозабезпечення:

  • Відсутність тривалого оформлення документів.
  • Більше не треба переживати про підвищення тарифів.
  • Можливість паралельного підключення инверторного обладнання для поступового підвищення потужності.
  • Термін служби фотомодулів не менше 25 років.
  • Використання відновлюваної електроенергії.
  • Для роботи автономної СЕС немає необхідності купувати дорогі акумулятори.

Розрахункова генерація СЕС потужністю 104 кВт складає 139,7 мВт / рік

Результати роботи системи змодельовані відповідно до міжнародних баз даних ліцензійного ПЗ PV SYST radiation databases.

Економічний ефект від впровадження СЕС складе 419 100 грн. в рік (тариф 3 грн / кВт.)

                                                                                                    

Баланси та основні результати генерації СЕС

        Техніко-економічне обґрунтування проекту СЕС 104 кВт

Генерація Кіл-ть,
kВт·г
Ціна за 1 кВт·г, грн. Разом
Вартість електроенергії, вироблюваної СЕС за рік, грн. 139700 3 419100
Вартість спожитої електроенергії підприємством (з системи АСКУЕ). 40 000 кВт 3 120 000

 

Техніко-економічне обґрунтування Одиниці виміру Разом
Загальні інвестиції на придбання і монтаж обладнання          $ 85300
Загальні інвестиції на придбання і монтаж обладнання        грн. 2 303 100
Термін окупності інвестицій        років 5.5
Курс валют 27 грн./$

 

Інвестиції

Будівництво СЕС під ключ $           75130
Проект СЕС $           8500
Експертна оцінка стану покриття будівлі $           1670
Орієнтовний обсяг інвестицій складе:  85 300 $

 

Лізинг обладнання

Оскільки закупівля основного обладнання займає до 70% фінансових витрат на будівництво СЕС, для Вас надається можливість придбати його в лізинг. Подібні угоди зараз досить популярні і не поступаються формам звичайного кредитування. Ви можете скоротити розмір початкових інвестицій в будівництво СЕС більш ніж в 2 рази.
Лізинг дозволяє експлуатувати обладнання протягом визначеного договором періоду часу, за цей час підприємство виплачує лізинг за рахунок зменшення рахунків на ел. енергію. Сам об’єкт лізингу стає заставним майном до закінчення виплати його вартості лізингу.

Ставка придбання обладнання в лізинг становить близько 10-12% річних в євро.
Серед головних переваг лізингу можна виділити те, що придбане обладнання буде застраховано, клієнт істотно заощаджує первинних капіталовкладень і збільшує рентабельність власного бізнесу.
Сьогодні послуга лізингу обладнання вважається найбільш оптимальним і вигідним фінансовим рішенням для розвитку і просування Вашого бізнесу.

Компанія «Еко Про +» пропонує співпрацю тим клієнтам, для яких в пріоритеті – оптимальне використання фінансових коштів, розвиток власних промислових підприємств.

 

* Ціна на фотоелектричні модулі дійсна до 31 січня 2020 року (згідно з Рішенням Комітету ВР України з питань податкової політики про скасування податкових пільг для імпортерів обладнання для сонячних і вітроелектростанцій).

Дані надані на прикладі реалізованого проекту в Херсонській області.

Наші сертифікати

Для отримання детальної інформації звертайтеся до наших фахівців, так само ви можете заповнити форму зворотного зв’язку і ми зв’яжемося з вами.

Заповніть опитувальний лист і наші фахівці зроблять попередній розрахунок вашої СЕС