Главная > Рішення > Сонячні електростанції > Комерційні СЕС > Мережева сонячна електростанція 104 кВт (компенсація власного споживання)

Промислова сонячна електростанція потужністю 104 кВт

Комплексне рішення з Smart Grid системи обліку енергоресурсів та мережевої сонячної електростанції в 104 кВт з можливістю зменшення споживання електроенергії до 50%!

Компанія “Еко Про плюс” пропонує Вам розглянути одне з комплексних рішень Європейського рівня для онлайн аналізу і оптимізації споживання енергії на Вашому підприємстві. Ми пропонуємо Вам грунтуючись на успішний досвід наших Європейських партнерів встановити Smart Grid систему обліку і контролю електроенергії з керуванням промислової сонячною електростанцією потужністю 104 кВт, яку Ви можете замовити і купити в нашій компанії.

 

Наше комплексне рішення це сучасна – смарт система управління споживанням енергоресурсів з інтегрованою гібридної сонячною електростанцією, потужністю 265 кВт., Для компенсації власного споживання.

Грунтуючись на Європейський досвід реалізації аналогічних проектів звертаємо вашу увагу на те, що економічний ефект можливий наступний:

 • Гібридна сонячна електростанція компенсує не більше 70% річного споживання електроенергії (в залежності від ємності АКБ, кількості ФЕМ).
  Смарт система контролю і управління споживанням енергоресурсів до 15% річного споживання електроенергії.
 1. Облік і управління споживання ел. енергії по кожному вузлу або механізму (онлайн моніторинг)
 2. Контроль якості енергопостачання (7 основних параметрів)
 3. Управління графіком споживання (зміщення графіка роботи вузлів на денний період зі збільшенням споживання енергії від СЕС)
 4. Компенсація пікових навантажень за рахунок накопичення енергії в АКБ
 5. Управління споживання енергії СЕС в пік генерації з включенням енергоємних навантажень (холодильні камери, системи ГВП і тд)
 6. Автоматизація та створення завдань для профілактичного обслуговування обладнання за рахунок аналізу споживання вузлів і механізмів з аналітикою аномального споживання енергії.
 7. Автоматичний контроль і захист від виходу з ладу для важливих вузлів, ліній, механізмів за рахунок установки додаткових датчиків (до 1000 датчиків температури, тиску, шуму, вібрації і тд)
 8. Оптимізація і аналітика споживання енергоресурсів за допомогою хмарної платформи Energy Brain
 9. Успішний світовий досвід експлуатації більше 25 років на підприємствах Світових Брендів.

Використовуючи вбудований аналізатор мережі, система аналізує всі енергоємні навантаження, з формуванням графіка за добу споживання, тим самим досягаючи компенсації денного споживання підприємства за рахунок сонячної генерації і оптимізуючи його режими споживання з метою зміщення по можливості графіків роботи (енергоємних і інертних) навантажень на денний час доби (бойлери , холодильники і т.д.), максимально використовуючи генерується енергію від СЕС.

Гібридна промислова СЕС працює за наступним алгоритмом – в першу чергу промисловий об’єкт буде споживати енергію від сонячних батарей, якщо в якийсь момент її (власної генерації) буде не вистачати для компенсації споживання підприємства, то «добиратися» відсутній обсяг енергії буде за рахунок накопиченої енергії в блоці акумуляторів, в разі нестачі енергії в блоці акумуляторів, система відновить споживання із зовнішньої мережі. Якщо власне споживання підприємства буде «нульовим», наприклад, у вихідний день – система максимально зарядить АКБ і вимкне інвертор і не дозволить віддавати зайву генерацію в зовнішню мережу.

Купити або замовити розрахунок гібридної промислової сонячної електростанції, ви можете зв’язавшись з фахівцями нашої компанії

по тел. +38 067 512 5757 або відправити заявку на пошту office@energystorage.com.ua.

Дане рішення підходить для невеликих підприємств (з потужністю електроустановки до 300 кВт і стабільним графіком споживання), таких як: пекарні, кондитерські цехи, склади замороженої продукції і т.д. Основні витрати таких підприємств – електроенергія, тому що від неї працює основне обладнання (печі, двигуни, рефрижератори, конвеєрні стрічки та ін.)

Виходячи з нестабільності на енергоринку нашої країни, а саме систематичне підвищення тарифів на електроенергію, це рішення є економічно виправданим і ефективним капіталовкладенням. Використання сонячної електростанції дозволить Вам не тільки істотно заощадити на оплаті за електроенергію (до 35% в рік) але і підвищити рентабельність підприємства, зменшити енергетичну залежність від вартості енергоресурсів.

З огляду на щорічні підвищення тарифів на електроенергію і при ціні в 4 грн. окупність даної інвестиції орієнтовно складе до 4 років.

Як працює СЕС для власного споживання?

Мережева сонячна станція з обмеженням потужності призначена для компенсації власного споживання електроенергії і генерації енергії СЕС відповідно потужності споживання електроустановки підприємства. У разі нестачі генерації електроенергії СЕС, при малій генерації або її повної відсутності (тимчасове затінення або темний час доби) – електроенергія надходить із зовнішнього електромережі .У такому випадку инверторное обладнання оснащується спеціальною автоматикою, яка не дозволяє здійснювати перетікання згенерованої електроенергії від СЕС в зовнішню електромережу.

Можете не турбуватися про роботу СЕС. Для фахівців є онлайн доступ до системи моніторингу для контролю роботи і налаштування режимів роботи обладнання. Система моніторингу дозволить власнику контролювати параметри і результати роботи СЕС в режимі реального часу.

При монтажі сонячної станції для власного споживання, власник СЕС економить кошти і час пов’язані з оформленням об’ємного пакета документації для ліцензування і приєднання до мереж ВСР.

 

Графік роботи мережевої СЕС

Наша команда професіоналів пропонує комплексне рішення по проектуванню і реалізації СЕС в якості системи з компенсацією власного споживання електроенергії. Одним з варіантів реалізації є гібридна сонячна електростанція з генерацією від масиву фотомодулів так і додаткової генерацією від вітрових установок (Тільки з установкою додаткових вітрових інверторів).

Перший варіант реалізації:

Ми пропонуємо нашим замовникам повний спектр послуг в сфері відновлюваної енергії: проектування, будівництво, введення в експлуатацію СЕС для компенсації власного споживання і подальше сервісне обслуговування.

Для цього мається на увазі використання спеціальних інтелектуальних аналізаторів мережі (smart logger), що обмежують вихідну потужність в залежності від пікового споживання електроустановки підприємства. Наприклад, Smart Logger (логгер) SEC 1000 призначений для інверторів Goodwe.

Основним недоліком цього варіанту є обмеження потужності, ви не використовуєте всю можливу генерацію СЕС (присутній залежність потужності генерації СЕС від власного споживання обладнання), кажучи простою мовою надлишок обсягів генерації СЕС просто втрачається.

Перевагою даних СЕС є швидка і нескладна реалізація. Стрімке зростання цін на електроенергію для промисловості (3,6 грн) практично зрівняв із ціною електроенергії за зеленим тарифом (3,9 грн). Відсутність необхідності тривалого і часто невиправдано дорогого оформлення дозвільних документів, ліцензій на оптову продаж і договору «Зеленого тарифу». Досить спроектувати, побудувати і ввести в експлуатацію сонячну станцію!

Даний варіант сонячної електростанції найбільш підходить для об’єктів в яких денне споживання електроенергії більше ніж в нічний час доби, тому що виробляється сонячними фото модулями електроенергія буде використовуватися найбільш ефективно. Так само необхідно підкреслити, що в нічний / вечірній час сонячна електростанція не генерує електроенергію і не зможе покривати ваше споживання.

При належному проектуванні СЕС та реконструкції існуючої електроустановки підприємства в подальшому можливо при мінімальних витратах часу і коштів укласти договір «Зеленого тарифу». Компенсація власного споживання – це розумна альтернатива без використання дорогих акумуляторів: замість АКБ ви в нічний час використовуєте міські електромережі.

До основних переваг сонячних електростанцій можна віднести наступне:

собівартість 1 кВт електроенергії генерації цієї СЕС 0,70 грн;
мінімальні витрати на обслуговування;
• компенсація реактивної складової ел. енергії;
• мінімум витрат, для підтримки працездатності, після введення в експлуатацію;
• тривалий термін служби обладнання (ФЕМ до 30 років, інвертори – 15 років).

 

Другий варіант реалізації:

Цей варіант компенсації передбачає укладення договору з енергопостачальною компанією за взаємозаліком електроенергії (за нерегульованим тарифом, або за цінами оптового ринку електроенергії тільки при наявності оптової ліцензії на право продажу ел. Енергії).

При укладенні цього договору, підприємство буде генерувати зайву енергію, вироблену вашої сонячною електростанцією, в загальні енергомережі і споживати її назад, в нічний час або, під час пікового навантаження підприємства. На відміну від першого варіанта з використанням смарт Логгер, що обмежує потужність, ви використовуєте всю можливу генерацію СЕС (відсутня залежність генерується СЕС від власного споживання обладнання). Такий варіант особливо вигідний, якщо ваше підприємство працює цілодобово і вам потрібна енергія в нічні години. Слід зазначити що цей варіант є найбільш оптимальним щодо більш ефективного використання енергії, що генерується сонячною електростанцією, отже й ефективніше окупність вкладених інвестицій.

Згідно з твердженнями НКРЕКП, такий договір може укласти з будь-енергопостачальною компанією.

Переваги будівництва СЕС для власного споживання:

 • Відсутність тривалого оформлення документів.
 • Більше не треба переживати про підвищення тарифів.
 • Можливість паралельного підключення инверторного обладнання для поступового підвищення потужності.
 • Термін служби фотомодулів не менше 25 років.
 • Використання відновлюваної електроенергії.
 • Для роботи автономної СЕС немає необхідності купувати дорогі акумулятори.

Смарт логгер GoodWe SEC 1000 для моніторингу та обмеження генерації СЕС

 

Інтелектуальний контролер енергії здійснює збір і аналіз даних в режимі реального часу і передаючи їх на SEMS портал моніторингу даних. Автоматично регулює вихідну реактивну потужність, коефіцієнт потужності і інші параметри сонячної електростанції, обмежує вихід змінного струму в мережі, що дозволяє розподіляти системні ресурси більш ефективно.

 

 

 

Smart Meter

Призначений для балансування потужності генерації енергії СЕС з споживаної потужністю електроустановки в режимі реального часу. Оперативно аналізуючи і порівнюючи основні параметри мережі: напруга, струм, реактивної потужності, коефіцієнта потужності для передачі цих даних в логер.

 

 

 

 

 

Розрахункова генерація СЕС потужністю 104 кВт складає 139,7 мВт / рік

Результати роботи системи змодельовані відповідно до міжнародних баз даних ліцензійного ПЗ PV SYST radiation databases.

Економічний ефект від впровадження СЕС складе 588 800. в рік (тариф 4грн / кВт.)

                                                                                                    

Баланси та основні результати генерації СЕС

        Техніко-економічне обґрунтування проекту СЕС 104 кВт

Генерація Кол-во,
kВт·г

Ціна за

1 кВт·г, грн.

Разом
Вартість електроенергії, сгенерованної СЕС за рік, грн. 139 700 4 588 800

 

Техніко-економічне обґрунтування Одиниці виміру   Разом
Загальні інвестиції на придбання і монтаж обладнання          $ 60300
Загальні інвестиції на придбання і монтаж обладнання        грн. 1 688 400
Термін окупності інвестицій        рік 3
Курс  валют 28 грн./$

 

Інвестиції

Будівництво СЕС під ключ $           50130
Проект СЕС $           8500
Експертна оцінка стану покриття будівлі $           1670
        Орієнтовний обсяг інвестицій складе:  60 300 $

Лізинг обладнання

Оскільки закупівля основного обладнання займає до 70% фінансових витрат на будівництво СЕС, для Вас надається можливість придбати його в лізинг. Подібні угоди зараз досить популярні і не поступаються формам звичайного кредитування. Ви можете скоротити розмір початкових інвестицій в будівництво СЕС більш ніж в 2 рази.
Лізинг дозволяє експлуатувати обладнання протягом визначеного договором періоду часу, за цей час підприємство виплачує лізинг за рахунок зменшення рахунків на ел. енергію. Сам об’єкт лізингу стає заставним майном до закінчення виплати його вартості лізингу.
Ставка придбання обладнання в лізинг становить близько 10-12% річних в євро.
Серед головних переваг лізингу можна виділити те, що придбане обладнання буде застраховано, клієнт істотно заощаджує первинних капіталовкладень і збільшує рентабельність власного бізнесу.
Сьогодні послуга лізингу обладнання вважається найбільш оптимальним і вигідним фінансовим рішенням для розвитку і просування Вашого бізнесу.

Компанія «Еко Про +» пропонує співпрацю тим клієнтам, для яких в пріоритеті – оптимальне використання фінансових коштів, розвиток власних промислових підприємств.

 

Дані надані на прикладі реалізованого нами проекту в Херсонській області.

Для отримання детальної інформації звертайтеся до наших фахівців, так само ви можете заповнити форму зворотного зв’язку і ми зв’яжемося з вами.

Заповніть опитувальний лист і наші фахівці зроблять попередній розрахунок вашої СЕС