Главная > Новини > Smart Grid (розумні мережі) > Перший гібридний проект в Польщі (накопичення енергії + ВЕС)

Перший гібридний проект в Польщі (накопичення енергії + ВЕС)

У Польщі введено в експлуатацію проект гібридної генерації: вітрова електростанція і система накопичення енергії (energy storage), спрямований на те, щоб допомогти владі і операторам енергосистем в Польщі проаналізувати і краще зрозуміти, як інтегрувати подібні системи Bess і розширювати потужності відновлюваних джерел енергії в країні.

Демонстраційний проект Smart grid “Розумна мережа”, розташований у вітропарку “Бистра” на півночі Польщі, об’єднує в складі цієї системи BESS літій-іонні батареї високої потужності і свинцево-кислотні батареї великої ємності, які допоможуть пом’якшити коливання генерації від вітряних турбін, а також допоможуть захистити електромережу від проблем, пов’язаних з передачею електроенергії і високим перевантаженням розподільних ліній в разі виходу з ладу енергосистеми.

Система може також виконувати і інші просунуті функції, такі як аналіз і розподіл електроенергії, компенсація піків споживання електроенергії і забезпечення частотного регулювання мереж. Очікується, що в найближчі роки Польща значно збільшить свої повітрягенеруючі потужності відповідно до зобов’язань по кліматичному плану і директивами ЄС, особливо на багатому вітрами півночі. У червні проект почав «фазу моніторингу» і тільки що почав повноцінну роботу в демонстраційній фазі.

Початок повноцінної роботи стало кульмінацією трирічної роботи з тих пір, як в березні 2017 року японський уряд Організації з розвитку нових енергетичних та промислових технологій (NEDO) підписало меморандум про взаєморозуміння (МОВ) для реалізації проекту з міністерством енергетики Польщі.

NEDO недавно підтримала запуск в експлуатацію проекту вважається найбільшим в світі одноступінчастим водневим електролізером в Фукусімі, Японія, а також працює з північною японською енергокомпанією Hokkaido Electric Power, щоб вивчити, як інтегрувати велику частку поновлюваних джерел енергії, включаючи збільшення потужності у вітроенергетиці – на північному японському острові Хоккайдо.

NEDO уклала контракт з консорціумом японських компаній на надання технологій та знань для реалізації проекту, а саме: Showa Denko Materials, яка виготовила і поставила 1МВт / 0.47МВт/г літієвих і 5МВт / 26.9МВт/г свинцево-кислотних акумуляторів; Hitachi, яка виготовила і поставила сістему EMS (управління розподілом енергії акумуляторних батарей), а також компанії Hitachi, Power Grids, яка поставила 6МВт инверторного обладнання (PCS).

Японська банківська компанія SMBC також брала участь в проекті з точки зору фінансування і спільно з Showa Denko Materials і Hitachi розроблятиме бізнес-моделі навколо таких проектів, які потенційно можуть бути відтворені у великому масштабі.

Поряд з підтримкою Міністерства клімату Польщі в проекті також брали участь місцеві партнерські компанії, в тому числі державний оператор системи передачі Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE, вона і буде керувати цією гібридною системою) і компанія з розподілу електроенергії Energa.

Надіслати заявку