Главная > Новини > Запуск комерційних та комунальних систем накопичення енергії пропонує варіанти все в одному

Запуск комерційних та комунальних АКБ пропонує варіанти все в одному та підключи та працюй

Новий TS-1 HV 80 компанії Tesvolt поставляється із вбудованим гібридним інвертором потужністю 75 кВт.

Запуск нової комерційної системи зберігання енергії “allstar” і великомасштабного рішення для зберігання енергії, призначеного для легкого переміщення з одного об’єкта на інший, демонструє потреби клієнтів, що змінюються, в універсальних і гнучких варіантах зберігання енергії.

Німецький виробник акумуляторних систем зберігання енергії (BESS) Tesvolt випустив новий продукт комерційного масштабу, який пропонує “практично всі функції, які тільки можна побажати”, а в США інший виробник, KORE Power, розпочав спільне підприємство (JV), яке надаватиме мобільні підключені великомасштабні накопичувачі.

Новий продукт компанії Tesvolt, TS-1 HV 80, поставляється з інтегрованою системою керування енергією (EMS) та інверторною технологією. Він призначений для забезпечення функцій пікової економії на комерційних та промислових підприємствах (C&I), які знижують витрати на електроенергію за рахунок скорочення споживання електроенергії з мережі в піковий час, а також забезпечує резервне живлення на об’єкті та гарантує якість електропостачання промислових об’єктів, що дозволяє скоротити час простою та запобігти надмірному зносу обладнання. У системах Tesvolt використовуються енергоємні літій-іонні батареї на основі нікель-марганець-кобальту (NMC) і компанія заявила, що компактний дизайн нового продукту дозволяє встановити акумуляторну систему потужністю 340 кВт на площі менше 0,5 кв. метри.

Система доступна в конфігураціях від 76 кВт/год до декількох мегават за рахунок модульного розширення та оснащена трифазним гібридним інвертором потужністю 75 кВт. Вбудована система EMS реєструє вимірювання профілю навантаження та оптимізує самоспоживання, а також виконує функції резервного живлення, при цьому система може працювати як у мережі, так і поза мережею, а також в автономному режимі. Tesvolt стверджує, що вона також може виконувати “чорний старт” енергетичного обладнання та реагувати на сигнали мережі протягом мілісекунд.

Нещодавно компанія поставила акумуляторну систему ємністю 2 МВт-год для найбільшого в Європі парку зарядки електромобілів, а під час блокування COVID-19 минулого року відкрила завод з виробництва систем ESS у Віттенберзі, Німеччина, з виробничою потужністю 255 МВт-год на рік вживання заходів щодо соціальної ізоляції.

Засновник і головний технічний директор Tesvolt Саймон Шандерт сказав, що при створенні нового продукту компанія прагнула “розробити справжню універсальну зірку”, додавши, що TS-1 HV 80 не має собі рівних у плані універсальності.

“У ньому є практично всі функції, які тільки можна побажати, і тому він ще ефективніший у використанні потенціалу економії витрат на електроенергію”, – сказав Шандерт.

“Як і інші наші системи зберігання, TS-I HV 80 може бути розширена навіть через роки. Отже якщо клієнт збільшить фотоелектричну систему, наприклад, через 10 років, то і акумуляторна система може бути розширена”.

Мобільне великомасштабне зберігання енергії

Компанія Nomad Transportable Power Systems була створена в якості JV компанією KORE Power, виробником батарей і систем зберігання енергії зі штаб-квартирою в північному Айдахо, спільно з інтегратором систем зберігання енергії і постачальником рішень Northern Reliability.

Нова компанія заявила, що вона постачатиме мобільні блоки ESS промислового масштабу, інтегровані з системою підключення. Прагнучи знизити бар’єри для входу на ринок накопичувачів енергії для підприємств ЖКГ та споживачів, Nomad заявила, що її рішення є “гнучким та надійним способом включення накопичувачів для різних варіантів використання”. Пропонуючи мобільне рішення, яке розроблено як простий варіант “підключи і працюй”, компанія Nomad має намір знизити багато початкових витрат і логістичних проблем для клієнтів.

Цього року очікується надходження у продаж трьох моделей, із конфігураціями 600 кВт/год, 1 МВт/год та 2 МВт/год та потужністю по змінному струму до 1 МВт. Компанія Nomad заявила, що на її стикувальну систему PowerDock, яка забезпечує просте підключення та відключення, а також просте обслуговування, налаштування та управління BESS, подано заявку на патент. Всі блоки Nomad мають загальну конструкцію з’єднання, що дозволяє модульно розширювати потужність та можливості при додаванні нових блоків.

Повідомляли про кількох європейських провайдерів, що пропонують мобільні накопичувачі енергії для потреб енергосистеми: у листопаді було оголошено про проект “Battery Box” у Нідерландах, в рамках якого 3 МВт допоміжних послуг частотного реагування надаватимуться мобільними акумуляторними блоками потужністю 600 кВт/660 кВт ENGIE. Коли вони не використовуються мережевою компанією TenneT для цієї мети, вони можуть бути вивезені на відкриті заходи, такі як фестивалі, де вони можуть служити тимчасовим джерелом енергії.

Минулого року в Нідерландах компанія GreenChoice, що займається роздрібною торгівлею відновлюваними джерелами енергії, також заявила про створення доків BESS у партнерстві з інженерною компанією Greener Engineering. Док-станції заряджатимуться на вітряних електростанціях GreenChoice, а потім відправлятимуться клієнтам, яким потрібне мобільне або аварійне джерело енергії. Однак, як і в проекті ENGIE “Battery Box”, окремі блоки менші, ніж ті, що виготовляються JV Nomad компанії KORE Power: загальна потужність 10 систем Greener Engineering становить трохи більше 3,5 МВт*г.

KORE Power виробляє акумуляторні системи зберігання енергії (BESS) в США і в даний час розробляє заводський майданчик потужністю 12 ГВт-год в Північній Америці, будівництво якої сподівається приступити найближчим часом. Компанія також має завод потужністю 2 ГВт-год у Китаї, хоча у майбутньому KORE також хоче стати одним із перших учасників внутрішнього ринку США з виробництва літій-іонних акумуляторних елементів. Як і Tesvolt, KORE Power використовує нікель-марганець-кобальтові (NMC) акумуляторні елементи, які, за словами компанії, можуть стати надійним та безпечним варіантом для американського ринку стаціонарних накопичувачів енергії. Штаб-квартира нового JV Nomad перебуватиме у штаті Вермонт, де базується партнер Northern Reliability.

Надіслати заявку