Главная > Новини > Оцінка рентабельності ванадієвих акумуляторів

Оцінка рентабельності ванадієвих акумуляторів

Дослідники з Італії оцінили рентабельність майбутніх ванадієвих окисно-відновних акумуляторів на основі реальних параметрів пристроїв і виявили, що ринок рухається до набагато більш конкурентоспроможних систем з капітальними витратами до €260/кВт-год при тривалості зберігання 10 годин.
Ванадієві акумулятори є однією з найперспективніших великомасштабних технологій зберігання енергії завдяки тривалому терміну служби, високому рівню придатності до переробки та безпечності. Однак вони мають нижчу щільність енергії порівняно з широко розповсюдженими літій-іонними акумуляторами, а їхнє поширення стримується високою початковою вартістю.

Тепер дослідники під керівництвом Університету Падуї в Італії розробили техніко-економічну модель, використовуючи експериментальні та ринкові дані, яка може краще інформувати про інвестиційні рішення для цього типу технологій.

Їх модель враховує поточну і майбутню конкурентоспроможність промислових проточних акумуляторів в експлуатації конкретних послуг, які ще не були розроблені до точного рівня, і дає економічні показники ефективності, такі як капітальні витрати, операційні витрати, вирівняна вартість зберігання (LCOS) і чиста теперішня вартість.

Для своїх розрахунків дослідники використовували технічні параметри, взяті з багатоелементних сховищ великої площі, а не з невеликих одноелементних експериментів, щоб краще охарактеризувати поведінку реальних систем промислового масштабу. Вони також використовували дані з реальних фінансових ринків та економічні моделі деяких великих виробників.

Оцінка проводилася з урахуванням терміну служби 20 років з циклом заряджання/розряджання на добу. Було проаналізовано кожен компонент, що впливає на капітальні та операційні витрати, а також враховано вплив побічних явищ на втрати потужності.
В результаті їхня модель показала, куди рухаються економічні показники і які параметри мають більший вплив на прибутковість інвестицій, таким чином відстежуючи можливу дорожню карту для оптимізації системи.

Їхні оцінки показують, що технологічний і ринковий розвиток рухається до набагато більш конкурентоспроможних систем з капітальними витратами до €260 ($284,2)/кВт-год при тривалості енергопостачання/енергії 10 годин. А саме, це точка беззбитковості, де теперішня вартість загальних витрат дорівнює теперішній вартості загальних доходів і жодного економічного результату не отримується.

«Це можна порівняти з точкою беззбитковості в 400 євро/кВт-год чистої теперішньої вартості, що свідчить про те, що проточні акумулятори можуть відігравати важливу роль на деяких ринках, що розширюються, зокрема, в довготривалому зберіганні енергії», – зазначають дослідники.

Надіслати заявку